Pár sa bozkáva

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Už si ani nepamätám, kde som tú vetu počula. No vždy, keď sa niektorá z mojich kamošiek bála nového vzťahu, keď mala obavy z toho, či ten chlap stojí za vzťah alebo to bude ďalšie zlomené srdce, vytiahla som ju z rukáva. Láska je ako lotéria. Nikdy nevieš, či sa ti niečo vráti späť. Môžeš v nej úplne prehrať, ale aj prísť k jackpotu, o akom sa ti ani nesnívalo.

Neviem ako ty, ale mňa táto veta upokojuje a desí zároveň. Dáš niekomu svoje srdce, svoju dušu, no pritom netušíš, ako s nimi tá druhá osoba naloží. Bude sa o nich starať s láskou alebo ich pošliape? Bude ten vzťah taký, po akom si túžila alebo to skončí katastrofou? Nuž, keď nezariskuješ, nikdy sa to nedozvieš.

Láska je ako lotéria, no všetci chcú byť hráči

V tejto lotérii chce hrať každý z nás. Všetci túžia po láske, chcú ju vlastniť, chcú ju cítiť. A tak, ako aj v tej skutočnej, čím viac do nej sama dáš, tým máš väčšiu šancu na úspech. Ak pre ňu nie si ochotná nič obetovať, potom nemôžeš čakať, že sa ti niečo aj vráti. No keď do nej vložíš všetko tak, aby si hrala fér, potom môžeš očakávať svoju výhru. Výhru v podobe človeka, ktorý ti vráti nie len lásku, ale aj dôveru a rešpekt.

Tá lotéria ti môže priniesť do života najlepšieho priateľa, no ak jej nedáš šancu, nikdy ho v tom cudzincovi nenájdeš. Výhrou budú jeho oči, ktoré budú vždy úprimné, jeho dlane, ktoré ťa ochránia, jeho úsmev, ktorý ti podlomí kolená. No nebudeme si klamať, možno tú stávku prehráš a ostaneš sama. Sama a zlomená.

No ja verím, že taký risk za to naozaj stojí. Ak by si to neskúsila, vždy by si ľutovala, že si nezistila, ako to mohlo dopadnúť. Keď si nedala šancu tomu milému chlapovi, lebo si sa bála. Keď si odmietla rande s tým vtipným kolegom, pretože si mala strach, že nebude chcieť vážny vzťah. Nabudúce sa na to vykašli a skús to. Prehra v láske síce bolí, no nakoniec budú víťazi aj tak všetci.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating