Unsplash/Jonathan Borba

Rozchody nikdy nie sú príjemná vec, ktorá by nás potešila, pokiaľ sa dvaja ľudia mali úprimne radi. No rozchod je taktiež krajný bod, ktorý nemôžeme ovplyvniť. Koniec niečoho krásneho a začiatok niečoho, čo nás môže priviesť k najkrajším momentom nášho života!

Možno ste sa ľúbili a možno to bolo iba fyzické. Možno to bola láska, no možno ste medzi sebou vôbec nemali iskru. Možno ste si len rozumeli a možno mali niečo, čo sa nedá len tak ľahko nájsť. No rozchod znamená vždy jedno a to isté. Nový smer cesty.

Toľko, koľko je ľudí na svete, toľko môže byť spôsobov toho, ako sa s rozchodom vyrovnať!

Niekto možno potrebuje byť sám. Niekto potrebuje čas a kopu sĺz na to, aby mu bolo lepšie. Niekomu stačí spoločnosť a zábava, či stovky zapísaných a premočených papierov plných pocitov a nekonečných súvetí. Jedna vec je však veľmi dôležitá. Nikdy sa nesnaž porovnávať s niekým iným. Ako ten daný človek rozchod zvládol a koľko mu to trvalo. Každý sme iný, u každého to funguje inak. Každý ma vlastný spôsob na to, aby mohol začať žiť celkom nový život.

Je úplné bežné, že ľudia si po rozchode začnú myslieť, že ich svet sa skončil. Že všetko stratilo svoje farby, a že už nič viac nemá bez toho človeka zmysel. Klišé! Konečne máš čas sama na seba. Na veci, ktoré si vo vzťahu zanedbávala. Na trávenie času s kamarátmi, ktorý vždy najlepšie vedia, ako si život poriadne vychutnať. Môžeš začať cvičiť a pracovať sama na sebe, začať tancovať, spievať, písať, cestovať, … Máš nekonečno možností, ktoré môžeš začať robiť, a na ktoré si počas vzťahu nemala čas. Nikdy nie si príliš stará na to, aby si robila veci, vďaka ktorým sa ti rozžiaria oči!

Čo ak TOTO je tvoj posledný deň? Kto by chcel stráviť svoj posledný deň trápením sa nad osobou, ktorá možno už ani nevie, že existuješ ? Ja viem, je to krutá pravda, ale keď si toto všetko uvedomíš a zistíš, čo všetko máš vôkol seba, nedopustíš, aby jedna jediná osoba ovplyvnila tvoje šťastie.

Možno časom už nebude spomienka na neho bolieť. Možno to už nebude prvá vec, na ktorú ráno pomyslíš, keď sa zobudíš a tá posledná pred tým, ako pôjdeš spať. Možno to budú spomienky na človeka, s ktorým si prežila pekné chvíle. Každá jedna ťa zahreje pri srdci a ty sa usmeješ. Možno už nebude v tvojej mysli blúdiť každú minútu, no stále tu bude miesto, pieseň alebo slová, ktoré ti ho pripomenú.

Ostanú s tebou už navždy a nikdy ťa neopustí ten pocit, že si vedela, aké to je milovať. Možno k sebe naozaj patríte a vaše cesty sa znova spoja, a možno sa dostaneš na križovatku, na ktorej si už ani nespomenieš. Budeš vidieť už len to, čo máš pred sebou. Tú obrovskú perspektívu. Ten výber. Tú cestu nových spomienok.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating