„Vždy, keď si začnem zúfať nad stavom tohto sveta, spomeniem si na príletovú halu letiska Heathrow. Väčšinou si vravíme, že žijeme vo svete nenávisti a chamtivosti, ale mne to tak nepripadá. Mne sa zdá, že láska je všade okolo nás. Často nie je nijak zvlášť zrejmá alebo významná, ale vždy je tu s nami. Otcovia a synovia, matky a dcéry, manželia a manželky, milenci a milenky, starí priatelia. Keď sa rozhliadnete okolo, zistíte, že láska je v skutočnosti všade okolo nás.“

Tak týmito slovami začína úvod filmu Láska Nebeská. Možno sa vám zdá, že lásky je málo a zrovna ty jej nemáš na rozdávanie, no ver mi, že to nie je pravda.

Som názoru, že každý môžeme byť veľkým zdrojom lásky a najjednoduchšia cesta k tomu je porozumenie. Pracujeme, študujeme, žijeme prirýchlo. Je jasné, že na lásku čas nezostáva. A pritom je to najdôležitejšie, čo máme a mnohokrát aj dôvod, prečo žijeme.

„Najväčšou chorobou dnešnej doby je to, že sa necitíme milovaní.“ – Princezná Diana

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: weheartit.com

„Milovať a byť milovaný pre mňa znamená veľa. Z týchto vecí si vždy tak trochu robíme žarty. Ale nie je v skutočnosti všetko, čo v živote robíme iba snahou byť o trochu viac milovaný?“ – z filmu Pred Úsvitom

Nedôverujeme si a voľný čas je pre nás takou vzácnosťou, ktorú využijeme radšej pre seba, než pre druhých. Sme unavení, máme po krk ľudí a stávame sa samostatnými jedincami, ktorí pohŕdajú láskou, ktorá vraj ani neexistuje.

Je to s nami až také zle? Nie, nemyslím si, no musíme si uvedomiť, že láska a priateľstvá sú pre nás dôležitejšie, ako nejaké úspechy a práca. Sme tak zaujatí samými sebou, že zabúdame, že to skutočné šťastie možno hľadať len v láske k tým druhým.

Láska nás vie opantať, vie nás zaujať a úplne vytrhnúť z reality. Milujeme a chceme, aby sme boli milovaní, chránení a vážení. No ak budeme zaujatí samými sebou, pravú lásku nemožno hľadať v našich životoch.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.