unsplash.com

Si žena. „Odborníkmi“ na ženské pohlavie definovaná ako náladová, komplikovaná bytosť, so sklonmi k porozumeniu všetkých naokolo, len nie samej seba. Osobnosť spoločnosťou akceptovaná ako symbol nežnosti, s občasnými sklonmi k podráždeniu a nenávideniu sveta. Vraj takéto stavy sa odporúča tlmiť čokoládou a komplimentmi. Hlavne komplimentmi.

Ale povedzme si rovno. Už nie si jediná, kto si vyžaduje pozornosť. Už to nie je len žena, ktorá potrebuje na vlastné uši počuť, že vyzerá dobre. Lichôtke sa vždy poteší aj tvoja polovička.

df2f1bda7ab027e617df137a9a6d3784 weheartit.com

Keď sa ráno zobudíš vedľa svojho muža, povedz mu, že je sladký, keď spí. Na 90% ti nebude veriť, ale pochopí, že si rada, že je ráno pri tebe práve on. Keď vyjde zo sprchy, povedz mu, že úžasne vonia. Symbolom mužnosti predsa už dávno nie je mužský pot, ale dráždivá vôňa, čo žene pohladí zmysly. Poteší ho vedomie, že ťa priťahuje.

Pochváľ ho, keď ti ráno urobí kávu (úplné inú, ako máš rada, lebo zabudol na lyžičku cukru a pár kvapiek mlieka), lebo bude hrdý, že bol prvým človekom, ktorý ti dnes vyčaroval úsmev na tvári. Tebe predsa aj tak nešlo o kávu. Veď máš zdravé ruky a vieš si ju zaliať aj sama. Usmievaš sa, lebo sa snaží a TO ty oceňuješ.

Vyprevaď ho do práce so slovami, že dobre vyzerá. Je síce mužom, ale aj on sa chce páčiť. Pripomeň mu večer, keď príde domov zničený z práce, že si naňho pyšná, aj keď občas možno únavu trochu simuluje kvôli vidine dobrej, teplej večere a futbalového zápasu v telke. Nechaj ho, nech sa k tebe večer v posteli pritúli, aj keď ty potom nemôžeš zaspať, lebo sa nevieš zladiť s jeho dychom.

tumblr_lgy46hE1Oi1qauaolo1_500 weheartit.com

Mojkanie mu opätuj. Muž je predsa tým silnejším, ochranárskym článkom a ak mu dáš najavo, že máš pri ňom pocit bezpečia, daruješ mu úľavu. Bude spokojný sám so sebou.

Niekto povie, že ide len o prosté hladkanie mužského ega. Ty používaš slovo reciprocita. Vyváženosť a harmónia sú dve z mnohých hodnôt, ktoré vzťah potrebuje. A to platí aj pre komplimenty. Názory o mužovi ako tvrdom jedincovi, ktorý nemá úplne vyvinuté emočné bunky, nechaj za dverami. Že sa potrebuje cítiť žiadane a výnimočne, nie je žiadna vada. Neukracuj ho o komplimenty len preto, že je mužom.

Nechaj ho, nech si užíva pozornosť. Nech ho okukujú prvoplánové slečinky z ulice. Tie hladkajú ego. Najdôležitejšie je, že sa nakoniec aj tak vráti k tebe. K jeho žene. Lebo duša prevyšuje ego. A tú pohládzaš ty. Nad to, už nie je nič.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating