Šťastná žena sa usmieva

S dámami vo vyššom veku sa neraz skloňuje kríza stredného veku. Tá však prichádza trochu skôr, zväčša okolo štyridsiatky. Odborníci prirovnávajú ženský život k písmenu U. Počas dospievania je žena na vrchole a s pribúdajúcimi rokmi sa jej šťastie a radosť znižuje, až kým nedosiahne dno (spodnú časť písmena U).

Práve toto obdobie býva spomínanou krízou a po jej prekonaní opäť začína radosť narastať a žena sa zo svojho života teší oveľa viac.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Prečo je to tak?

Dôvod je veľmi jednoduchý. Žena po 50-ke si toho zažila už naozaj veľa a len tak ju niečo nerozhodí. Naučila sa mať rada samu seba a dokáže sa tešiť aj z maličkostí, ktoré jej život ponúka.

Má dokonca aj viac slobody, pretože vo väčšine prípadov sú jej deti už dospelé a nepotrebujú jej pravidelnú starostlivosť. Staršia žena tak môže viac cestovať a venovať sa svojim záľubám, čo je kľúčom k šťastiu.

Ak sa trápiš nad tým, že starneš a nevieš, čo bude o 5 či 10 rokov, nezúfaj. Ako sama vidíš, čaká ťa ešte to najkrajšie obdobie. To ale neznamená, že teraz nemôžeš žiť tak, aby ti to robilo radosť. Užívaj si každý jeden deň tak, ako by mal byť tvoj posledný a aby si nemusela ľutovať, že si neurobila niečo, po čom si túžila, no nenabrala si na to odvahu.

Ak chceš zo svojho života vyťažiť maximum, mala by si vedieť, že existujú určité míľniky, ktoré by si mala stihnúť už do 30-ky. Koľko vecí z nášho zoznamu už máš úspešne za sebou a ktoré ťa iba čakajú?

Zdroj: Literary Hub a Bright Side

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife