Šťastná žena sa usmieva

Vieš, kedy sú ženy najšťastnejšie? Odborníci z portálov Literary Hub a Bright Side v tom majú jasno, pretože určili konkrétny vek. Ten ťa ale určite prekvapí, no na druhej strane si povieš, že to najlepšie v živote ťa ešte stále len čaká. 

V každom veku máme iné dôvody na radosť. Niekedy sa tých dôvodov nájde viac, inokedy menej. Aj napriek tomu, že možno zrovna neprežívaš najlepšie obdobie, nemala by si sa nechať rozhodiť a mala by si si užívať to, čo ti život (a osud) nadelil.

Najkrajšie obdobie ťa totiž ešte len čaká. Podľa odborníkov sú najšťastnejšie ženy až po 50-ke. V posledných rokoch bol dokonca zaznamenaný vyšší počet svadieb práve v tomto veku a je to jeden z dôvodov, prečo sú staršie dámy spokojnejšie.

Žena má šťastný život
zdroj: Pexels/Thiago Schlemper

Možno by si čakala, že najšťastnejšie ženy budú mladé baby okolo dvadsiatky či maximálne do tridsiatky. Nie je to však tak, pretože tieto mladé ženy sú vystavované najväčšiemu stresu.

Sú vo veku, kedy by si mali zakladať rodiny alebo by mali mať úspešnú kariéru. Ak niečo z toho nemajú alebo sa im to nedarí dosiahnuť, začínajú o sebe pochybovať a dokonca si o sebe neraz myslia, že klesajú aj v očiach iných ľudí.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife