Muž dáva žene bozk na čelo
Pexels/Pavel Danilyuk

Komunikácia je na dobrej úrovni

Dokážete sa rozprávať naozaj o všetkom. Bez problémov si viete vydiskutovať aj nejaký problém, pred ktorým sa ocitnete. Pri spoločnom bývaní sa budete musieť vysporiadať s hocičím, takže bez dobrej komunikácie to nemusíte zvládnuť. 

Pár sa smeje na sedačke
zdroj: Pexels/cottonbro

Viete robiť kompromisy

Už nebudeš môcť jednať len sama za seba, ale budeš musieť brať ohľad aj na svoju polovičku. Pre neho to platí rovnako. Z toho dôvodu musíte vedieť a chcieť robiť kompromisy. Ak sa nedokážete prispôsobiť, spolunažívanie bude takmer nemožné.

Máte nastavené hranice

Dopredu ste sa dohodli na tom, ako bude vaše spoločné bývanie vyzerať. Kto bude mať čo na starosti a ako sa pri tom budete striedať? Je dôležité aspoň sčasti si to určiť dopredu, inak by ste si to mohli vyčítať a hádať sa kvôli tomu, že jeden z vás nič nerobí.

Vyriešili ste finančnú situáciu

Pri nastavovaní hraníc by ste nemali zabudnúť ani na peniaze. Ako si rozdelíte účty, kto a koľko bude môcť prispieť na chod domácnosti? Ak sa nedokážete zhodnúť na platení, nečakajú vás pekné časy.

Chcete spoločné zvieratko

Obaja túžite po zvieratku, no ste si vedomí toho, že nosiť ho z bytu do bytu nie je najlepšie riešenie. Ak ste na to pripravení a zároveň spĺňate aj predošlé body, smelo do toho. Tiež sa ale dohodnite na tom, kto sa bude kedy a ako starať.

Nebojíš sa, že prídeš o svoj vlastný priestor

Doteraz si možno bola zvyknutá na bývanie osamote, no teraz ti pribudne nový spolubývajúci. Si pripravená na to, že prídeš o svoje súkromie a nebudeš môcť robiť možno všetko tak, ako si bola doteraz naučená? Pokiaľ je tvoja odpoveď áno, tak ti držíme palce, pretože si naozaj pripravená.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating