Pexels/Tima Miroshnichenko

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V každom vzťahu raz príde na určité body, po ktorých môžete tvrdiť, že to spolu myslíte vážne. Životné rozhodnutia, ale aj hry osudu, ktoré z vás už viac nebudú robiť iba pár, ktorý spolu randí, ale pár, ktorý je v skutočnom záväzku. Zoznámenie sa s rodinou, spoločné bývanie, zásnuby, dieťa, svadba. Nuž, nie vždy je to v tomto poradí, ale na tom vôbec nezáleží. Dôležité je to, že máte pred sebou vidinu budúcnosti bok po boku.

Práve spoločné bývanie je krokom, ktorý je nie len veľmi dôležitý, ale rozhodujúci. To bude skúška vášho vzťahu, po ktorom sa presvedčíte, či vám to klape, alebo si dáte nadobro zbohom. Mnoho párov to nerieši, ale spoločné bývanie by ste si mali vyskúšať ešte skôr, než sa rozhodnete pre bábätko či svadbu, ak je to možné.

Žiť s niekým v jednej domácnosti sa nedá ani porovnať s tým, keď s niekým randíš, aj keď ste spolu denne a prespávate jeden u druhého. Toto bude iné, pretože to so sebou prinesie viac otázok, ktoré bude potrebné vyriešiť. Nehovoriac o tom, že si vytvoríte vlastnú rutinu a spoznáte sa na úplne inej úrovni. A ver, že na nervy ti milovaný človek môže začať liezť veľmi rýchlo.

Na čo treba myslieť skôr, než si zbalíte veci?

Zmieriť sa s kompromismi

Nové bývanie bude pre vás OBOCH znamenať aj nové zvyky. Skôr, než prejdete dverami, musíte si nahlas sľúbiť, že sa budete jeden druhému v rámci možností prispôsobovať a snažiť sa hľadať vhodné riešenia, aby ste spolu fungovali bez zbytočných problémov.

Rátaj s tým, že svoje rituály z domu budeš musieť obmeniť a denný režim bude vyzerať inak. Bývanie s partnerom znamená nový začiatok, takže svoju tvrdohlavosť a pocit, že bude všetko po tvojom, nechaj doma u rodičov.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating