instagram/charlyjordan

Každý človek si zaslúži druhú šancu. Druhú šancu spraviť veci lepšie, napraviť svoje chyby. A romantické vzťahy nie sú pri tom výnimkou. Lenže, nie vždy sa oplatí dať vzťahu druhú šancu. Občas mu treba zavrieť dvere, aby sa otvorili nové.

Keď si zamilovaná, dokážeš druhú šancu dávať dookola. Ani po siedmej si neuvedomíš, že sa točíš v jednom kruhu, z ktorého nevedie cesta von. Žiadna cesta nesmeruje k šťastiu, skutočnej láske a pochopeniu. Zastaviť to môžeš iba ty. Keď pochopíš, že niektoré veci nejdú napraviť a žiadna šanca im k tomu nedopomôže. Až keď ten kruh sama zastavíš, môžeš z neho pokojne vyskočiť.

Možno máš strach zo zmeny, ktorá by prišla, ak by si mu povedala nie. Možno dúfaš, že tá zmena príde, ak mu povieš áno. Nech je to akokoľvek, vždy musíš myslieť na svoje šťastie.

Niektoré vzťahy idú napraviť, iné zase nie. Môžeš sa akokoľvek snažiť a veriť, no ak to nebude obojstranné, nepôjde to. Nikdy. Preto si druhú šancu zaslúžia len tie vzťahy, v ktorých obaja majú rovnaký cieľ – pracovať na ňom, stáť bok po boku, milovať sa, rešpektovať sa, byť si najlepšími priateľmi.

Ak niekto dostane druhú šancu, mal by si ju vážiť. Mal by ju využiť naplno, pretože viackrát sa to nemusí opakovať. Ak dostane druhú šancu vzťah, je tu nádej na nový štart. Poučenie zo starých chýb, úprimnosť a čistý štít, ktorý si so sebou obaja nesú, aby dokázali, že ich láska dokáže prežiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating