Kedy začne ľutovať rozchod?

Veď on raz bude ľutovať, že ťa stratil. Aj teba sa takýmto spôsobom snažili kamošky upokojiť po tom, ako sa s tebou frajer rozišiel? Ide o typickú klišé frázu, ktorá má ženám pomôcť vyrovnať sa so zlomeným srdcom, no nie vždy to zaberá. A pritom je v nej ukrytá skutočná pravda. Ale kedy začne ľutovať rozchod?

Muži a ženy sa po rozchode správajú trochu inak. Dámy sa trápia od prvého dňa, nemajú chuť na nič, sú zavreté v izbe, plačú do vankúša a prezerajú si staré fotky. Striedajú sa u nás pocity hnevu, popierania a obviňovania. K pochopeniu a akceptovaniu dôjde až po určitom čase, kedy si všetko v sebe ujasníme a sme ochotné a schopné sa posunúť ďalej.

Chlapi to robia opačne. Na začiatku si užívajú slobodu a voľnosť, pričom si neraz začnú s inými ženami. Doteraz museli byť verní, no teraz ich nikto a nič nezastaví. Nemyslia na to, že osobe, ktorej sľúbili lásku, poriadne ublížili. Snažia sa z tejto situácie vyťažiť maximum. Ale aj to ich raz omrzí.

Kedy začne ľutovať rozchod a to, že prišiel o partnerku?

Zjednodušene by sme mohli povedať, že vtedy, keď ho takýto spôsob života omrzí. To môže nastať po týždňoch alebo dokonca mesiacoch. Už by sa chcel možno aj viazať, no nedokáže nájsť nikoho, kto by ho dokázal pochopiť tak, ako si to vedela ty. Už nikdy nenájde rovnaký vzťah a je možné, že na začiatku bude iné dievčatá porovnávať s tebou.

Pocity beznádeje a frustrácie, ktoré si ty cítila bezprostredne po kopačkách, on začne prežívať až teraz. Začne premýšľať nad tým, či bolo jeho rozhodnutie správne. Vo veľa prípadoch práve v takomto rozpoložení kontaktuje svoju expriateľku a prosí o odpustenie. Je už ale neskoro.

Najväčšia rana pre muža nastáva vtedy, keď vidí, že už si sa pohla vpred a nečakala si na to, či si to náhodou nerozmyslí. Zmierila si sa a začala si žiť odznova. Jemu ale až v tej chvíli došlo, o čo všetko prišiel a že už možno nikdy nedostane vo vzťahu to, čo mal s tebou.

V tomto sa naše pohlavia odlišujú najviac. Samozrejme, že to nemusí platiť pre všetkých mužov rovnako, no v drvivej väčšine to takto naozaj je. Kým my sa trápime a žialime, chlapi si užívajú a keď sa začneme zo života tešiť, im dôjde, čo všetko rozchodom zahodili.

Pekný paradox, nemyslíš?

No čo robiť, keď začne ľutovať, že ťa stratil? Mala by si sa k nemu vrátiť? V našom staršom článku nájdeš otázky, na ktoré by si si mala najskôr úprimne odpovedať.

Dôležité je, aby si porozumela mužskému zmýšľaniu. V našom nedávnom článku nájdeš veľký rozhovor s odborníčkou, ktorá odhalila tajné triky, ako im porozumieť.

No možno je to aj naopak a ty si ty tá, ktorá sklamala partnera a teraz prosí o druhú šancu. Čo robiť v takomto prípade? V našom staršom článku nájdeš odpoveď.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating