instagram.com/deep_breath_pl, maddielymburner

Motivoval ťa nový rok k tomu, aby si sa konečne odhodlala k zmene a začala si so sebou niečo robiť? Alebo sa na to len pripravuješ? Aj keď sú fitká momentálne stále zatvorené, cvičiť môžeš aj doma. Rovnako sa môžeš aj zdravo stravovať. A najlepšie na tom všetkom je, že to ešte môže zlepšiť aj tvoj vzťah.

Myslíš si, že tvoje cvičenie nemá so vzťahom žiaden súvis? Ale áno, má. To, že začneš cvičiť, ovplyvní nielen tvoj osobný, ale aj partnerský život. A navyše k lepšiemu. Môže sa stač z teba lepšia partnerka, pretože budeš sama so sebou spokojnejšia a vyrovnanejšia. To sa odzrkadlí aj vo vzťahu s tvojím priateľom.

Budeš mať viac sebavedomia

Cvičenie a zvyšovanie sebavedomia idú spolu ruka v ruke. Keď sa dostavia prvé výsledky tvojho snaženia, uvidíš, že sa budeš vo svojom tele cítiť lepšie a budeš sa mať radšej. Sebavedomie z teba bude vyžarovať a sebavedomé ženy viac priťahujú mužov.

Tvoj priateľ bude určite veľmi rád, že si so sebou spokojná a nebude ti musieť neustále opakovať, že ťa naozaj miluje. Teraz to pochopíš konečne aj ty sama.

Budeš šťastnejšia

Pri cvičení sa ti do tela vyplavujú endorfíny, ktoré spôsobujú, že si šťastnejšia. Po skvelom výkone na seba budeš hrdá, že si to zvládla. A šťastnejšia budeš nielen hneď po cvičení, ale tak celkovo. Nebudeš sa toľko zaoberať negativitou, ktorá sa na nás valí z každej strany. A svojou dobrou náladou nakazíš možno aj jeho.

Nebudeš na ňom tak závislá

Cvičenie sa pre teba nestane len koníčkom, ale aj životným štýlom. Budeš mať niečo, čo ťa baví a nebudeš musieť čakať, kedy príde s nejakým programom on. Je dôležité, aby si vo vzťahu nebola na partnerovi závislá. Keď sa otvoria fitká, budeš môcť cvičiť so svojimi kamoškami, čo tvoju nezávislosť len znásobí.

Motivuješ ho k zmene

Často sa stáva, že keď začne cvičiť jeden z partnerov, pridá sa k nemu postupne aj druhý. Keď bude vidieť, ako ťa robí cvičenie šťastnou a že sa z teba stáva lepší a krajší človek, možno to dostane aj jeho. Je úplne v poriadku, ak cvičiť budete spolu. Môžete sa tak ešte viac zblížiť a obaja budete šťastnejší.

Tvoje zdravé stravovanie ovplyvní aj jeho

S cvičením sa spája aj zdravšie stravovanie. Určite sa ti nebude chcieť vyvárať na dvakrát a ak bude tvoj priateľ hladný, bude musieť zjesť to, čo si pripravila. Postupom času môže zmeniť svoje stravovacie návyky k lepšiemu. Už žiadne zbytočné prejedanie, ktoré by viedlo akurát tak k výčitkám svedomia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness