Ľudia vravia, že ak sa k tebe muž správa ako k princeznej, je vychovaný kráľovnou. Po svojej matke zdedil rozprávkové bohatstvo, ktoré je pripravený zdieľať so svojou princeznou. Toto bohatstvo však nie je definované hodnotou majetku…

Keď sa s mužom rozhodneš stráviť život, zrkadlom vašej spoločnej budúcnosti bude vzťah s jeho matkou a ak chceš naozaj zažiť Happily ever after, dobre si svoju budúcu svokru premeraj. Pre každého muža je prototypom dokonalej ženy, či tomu veríš alebo nie, jeho matka. Tvoj partner ťa bude vo všetkých činnostiach, aktivitách či domácich prácach porovnávať so schopnosťami, ktoré má ona. Ak ho však vychovala skutočná kráľovná, naučila ho, že cesta, ktorou rieši problémy ona, nie je tá jediná a najsprávnejšia. Naučila ho, že si treba ženy vážiť a treba ich rešpektovať. Naučila ho to, že žena mužovi nie je slúžkou. Naučila ho to, že sa k ženám nemá správať ako k handrám a že si ženy nedajú skákať po hlave. Ukázala mu aj to, že niektoré veci ženy zvládajú lepšie ako chlapi a možno aj to, že typicky mužské záležitosti sa dajú vyriešiť aj ženskou logikou. Ale čo ak ho naučila úplný opak?

elitedaily-Marija-Savic-expressing-feelings-800x400foto: elitedaily.com

Jeden z mojich partnerov bol presne ten prípad. Keď prvotné zamilovanie vyprchalo a na povrch začali plávať prvé varovné signály, uvedomila som si , že je jednoducho nevychovaný. Neustále spochybňoval moje názory, nerešpektoval to, čomu rozumiem viac ako on a správal sa tak, ako by som bola menejcenná. Jeho neschopnosť odniesť za sebou špinavý tanier do drezu, neschopnosť za sebou zavrieť skriňu po vybratí trička, neschopnosť vybrať si čo na seba nepramenila z jeho lenivosti ako takej, ale pohodlnosti, ktorú mu vypestovala jeho matka. Urobil si zo mňa slúžku prvej triedy, so všetkým a vo všetkom, a to naozaj nebol len dočasný stav, bola to jeho trvalá neschopnosť. Neustále som mala pocit, že vo mne hľadá vernú kópiu svojej matky. Viem, že muža nezmením. No ja som sa mu stále snažila objasniť podstatu rešpektu a čakala som, že mi ho opätuje.

love_sick_elite_daily-800x400foto: elitedaily.com

A aký je princ vychovaný kráľovnou? Bude ťa porovnávať, ale nebude ťa súdiť. Bude konštatovať, ale nebude ťa spochybňovať. Navrhne ti lepšie riešenie, ale nevnúti ti ho. Bude ťa rešpektovať, ak ho budeš rešpektovať ty. Áno prototypom dokonalej ženy každého muža je matka. A ak je to kráľovná, tak si vyhrala a môžeš si budovať pevný vzťah nie len s partnerom, ale aj s ňou. Ale kde vlastne urobila chybu moja bývalá svokra? Nechala si prosto skákať po hlave. Obklopila ho nekonečnou „láskou“ a zabudla ho popritom vychovávať. A tak sa zrodil nie princ, ale buran! (Česť chlapom, ktorí mali dostatok rozumu)

titulná foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife