pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Čítaš tento názov a myslíš si, že som čudná ? Viem, znie to zvláštne, ale vraví sa, že každé negatívum sa dá prepracovať na pozitívum. Preto som si toto tvrdenie uplatnila aj v mojom živote. Existuje mnoho motivačných literárnych kníh, ktoré ťa učia pozitívnemu mysleniu, len nie každý si to prepracuje do osobného života.

Každá poznáme tie situácie, kedy už toho máme dosť. Či už bývaš sama, alebo s priateľom či s rodičmi, máš svoje povinnosti, ktoré musíš plniť pravidelne. Medzi ne patrí aj upratovanie a preto som sa rozhodla pomôcť ti a pozrieť sa na túto, nie veľmi príjemnú činnosť z iného uhla pohľadu.pexels-photo-28482photo: pexels.com

ČASŤ PRVÁ. Pomáha to tvojmu telu. Aj keď nie úplne, veď predsa nemôžem tvrdiť, že je to rovnaké ako hodina v posilňovni, ale má to niečo do seba. Každý odborník tvrdí, že už len chôdza po schodoch, alebo prechádzka ti pomáha k prekrveniu tvojho krvného obehu, pretože máš pohyb, ktorý je nášmu telu prospešný. Preto som si povedala, že keď pôjdem po schodoch zoberiem zo sebou nejaké to závažie, ako napríklad smetný kôš, k tomu nejakú krabicu od nových topánok 🙂 prejdem sa a možno ešte pomôžem priateľovi s nákupom, aj keď mi to málokedy dovolí.

ČASŤ DRUHÁ. Mám rada saunu. A myslím si že väčšina z nás. Do môjho harmonogramu som si saunu samozrejme pridala. Raz do týždňa tam chodievam s mojimi kamarátkami a raz do týždňa si to zopakujem s mojou najlepšou kamarátkou žehličkou 🙂 Čítaš správne! Skús si zobrať plný kôš prádla (aj s uterákmi, plachtami a obliečkami z postelí) a teraz poďme na to. Všetko to vyžehli! Budeš sa diviť, ako ťa bude bolieť triceps na ruke a k tomu sa ešte aj spotíš ako v saune.

ČASŤ TRETIA.  Odreaguj sa v plnom prúde a k tomu si sprav aromaterapickú kúru. Teraz prichádzame k bodu, ako sa odhodlať v tak krásny deň, ako je napríklad sobota? Prečo je to také ťažké, keď som sa včera tak úžasne bavila ? A jediné, čo teraz cítim je bolesť hlavy po super párty. Takže, môj postup je nasledovný.

Samozrejme prvá časť môjho dňa sú raňajky a k tomu hrnček, dosť veľkej kávy. Popritom si naordinujem, ako správna lekárnička nejakú tú tabletku, ktorá sa odporúča pri bolestiach hlavy. Medzitým dám všetky špinavé veci do práčky, aby po jej vybratí rozvoňali celý byt a mňa to upokojí. Pustím si na dosť maximálnu hlasitosť nejaké music hity, ktoré poznám a ktoré si viem aj zaspievať a už sa to začne.

Moja figúra sa začne hýbať, popritom si prechádzam poličky s ďalšou voňavou tekutinou, chytím ten prístroj, ktorý môj spev prekričí a nakoniec umyjem ďalšou aromatickou tekutinou nech to má ten správny podtón. Zrazu si uvedomím, že som pri konci toho všetkého. Možno si ešte niečo vložím do hrnca, keďže mi to s tým tancom tak perfektne ide 🙂pexels-photophoto: pexels.com

ČASŤ ŠTVRTÁ. KONIEC. Áno. Presne to, čo sa zdalo, tak strašne otravné a mne sa vôbec nechcelo. Napokon mám dobrú náladu, urobila som niečo pre seba, nabila som sa maximálnou energiou a to mi zobralo len tri hodiny môjho úžasného života. Teraz je na rade môj štýlový gauč, na ktorý si ľahnem a pozriem niečo príjemné, veď mám ešte nejaký čas, kým sa znova ocitnem v pracovnom svete.

Dúfam, že som ti aspoň troška pomohla a nabila ťa energiou, aby si sa už teraz tešila na tvoje ďalšie upratovanie.  
photo: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife