pexels.com

Nerozhodnosť. To je to slovo, ktoré vystihuje tvoju podstatu. Od malička je to v tebe. Stále potrebuješ niekoho, kto ti udá smer. Sama rozhodnutia zo zásady nerobíš. Veď by to predsa mohlo skončiť katastrofálne, ako niekoľkokrát predtým. No spoliehať sa, že tu stále niekto bude, nie je riešením. Čo ak sa jedného dňa zobudíš a nebude ti mať kto poradiť?pexels-photo-102644

foto: www.pexels.com

Na každodenné rozhodovanie si si už zvykla. Dokonca si už vieš vybrať sama aj raňajky. O obede ani nehovorím a večeru zvládaš hravo. A keď nevieš, čo si dať, proste neješ. No keď príde na rozhodnutia dôležité pre tvoj život, budúcnosť či dokonca existenciu, si nahratá. Zrazu potrebuješ niekoho, kto to vyrieši za teba. Akonáhle sa snažíš o svojom osude rozhodnúť sama, ozve sa tvoj analytický mozog a po chvíli ani nevieš o čom sa vlastne rozhoduješ.

Preberáš problémy príliš do hĺbky, bojíš sa, že spravíš nesprávny krok, že za svoje činy budeš musieť niesť následky. Keď však nájdeš niekoho, kto to vyrieši za teba, hneď je všetko ľahšie. No nie je žiadnym tajomstvom, že ľudia občas dajú iným radu, ktorá je prospešná pre nesprávnu stranu. A ty sa ani nenazdáš a tvoj život riadi niekto iný…

pexels-photo-27802

foto: www.pexels.com

Ďalšou možnosťou v tvojom nerozhodnom živote je problémy neriešiť a čakať, že sa vyriešia samé. Pravdaže sa to párkrát podarilo a ty si nemusela pohnúť ani prstom. No je ti jasné, že nie vždy to pôjde ako po masle. Cítiš, že skôr, či neskôr budeš musieť spraviť rozhodnutia väčšie, ako tie, na ktoré si zvyknutá. Jedného dňa sa zobudíš a uvedomíš si, že ti nemá kto poradiť. Na všetky svoje problémy si ostala sama. Ako sa teraz rozhodneš? Budeš sedieť v kúte a čakať na zázrak? Či sa pohneš vpred s neistými krokmi a budeš len dúfať, že to nedopadne horšie ako si myslíš.

Nevieš, čo urobíš, pretože sa nevieš rozhodnúť. Tak prosté a pritom tak zložité. Tvoja nerozhodnosť je súčasťou tvojej povahy. Nenávidíš ju, no bez nej by si sa cítila ako nahá. Avšak jednou z mnohých výhod nerozhodnosti je, že práve vo chvíli, keď budeš musieť urobiť naozaj dôležitý životný krok, ona zmizne a ty si jasne vyberieš smer.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife