Photo by Ba Tik from Pexels

Neúprimnosť a klamstvo by vo vzťahu nemalo mať miesto. K situácií nijako nenapomôžu, práve naopak, všetko sa tým iba zhorší. Niektorí ľudia nám však nedokážu povedať pravdu, výnimkou nie sú ani partneri. Portál Cosmopolitan, BustleRelationship Rules uviedli znaky, podľa ktorých zistíš, že tvoja polovička pred tebou niečo skrýva.

Buď nehovorí nič alebo všetko

Opýtaš sa ho, aký mal deň a dostane zo seba iba jednoslovnú odpoveď? Iste, nemusí ti ihneď rozprávať celý životný príbeh, ale malý rozhovor by neuškodil. Márne sa snažíš z neho niečo dostať a on…nič. Ďalší príklad je, keď hovorí až príliš. Zaplavuje ťa nepotrebnými detailmi z oblasti, ktorej ty moc nerozumieš a si zmätená. Možno práve o to mu ide. Zahovárať, zahovárať, zahovárať…

Je výbušný

Je dôležité, aby sa o seba ľudia zaujímali v partnerskom vzťahu. Stalo sa už, že si sa ho naozaj milo opýtala, čomu sa venoval celý deň a on vybuchol? Ak vyvolá scénu kvôli jemnému prejavu tvojej starostlivosti, niečo nie je v poriadku. Má pocit, že mu lezieš do súkromia, no si jeho partnerka. Prečo by teda pred tebou mal niečo skrývať?

Prísne si chráni súkromie

Kedysi ste si nevedeli prestať pozerať do očí, teraz nedokáže odtrhnúť zrak od telefónu. To by bol ešte ten lepší prípad. On ho však ani na stotinu sekundy nepustí z ruky. Ako by si si na ňom nemohla pozrieť čo i len hodinky. Ľudia, ktorí niečo skrývajú, prezrádzajú o sebe a svojom súkromí minimum.

Jeho slová nedávajú zmysel

Mali ste dohodnuté stretnutie, zruší to a potom ti hektickým hlasom vysvetľuje, čo mu skomplikovalo situáciu. Sama nerozumieš tej jeho hatlanine, preplieta piate cez deviate, a preto iba nahnevane prekrútiš očami a zložíš. Keď ti nevie jednoducho podať vysvetlenie na daný problém, zakoktáva sa a neskôr si ani nepamätá, čo hovoril, tu už niečo nesedí.

Niekedy je až moc milý

Ak si vo vzťahu s chlapom, ktorý neprejavuje veľmi city a slovo „romantika“ mu nič nehovorí, jeho náhla pozornosť môže byť pre teba zvláštna. Je k tebe zrazu starostlivý a príliš nežný? Je celkom možné, že má z niečoho výčitky svedomia. A to riadne. Samozrejme, bolo by skvelé vychutnať si s ním peknú chvíľu, no ak ešte nebol takýto milý, môže pred tebou niečo skrývať.

Všímaj si jeho pohyby

Nezabúdaj na reč tela. Tá ti často pomôže odhaliť toho najviac. Ak si počas rozhovoru prekrižuje na prsiach ruky, stráži svoje myšlienky a slová. Pred tebou. Kľúčovú úlohu tu zohráva aj umiestnenie tela. Keď nie je k tebe priamo otočený a máte medzi sebou minimum očného kontaktu, môže to byť ďalším znakom.

Zdroj: Cosmopolitan, BustleRelationship Rules

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating