Žena na kvetinovom poli
instagram/lostitalianos

Aj ty máš niekedy taký ten deň, kedy sa ti vôbec nič nedarí? Na hlave máš neskrotiteľné vlasy, ktoré sa dnes rozhodli, že sa za žiadnych okolností nenechajú učesať, na tvári sa ti objavila stará známa vyrážka, ktorá sa nenechá schovať ani makeupom, a tvoj celkový dojem zo samej seba je asi taký, že: dajte mi všetci pokoj?

Toto všetko je úplne v poriadku. Každá z nás ma raz za čas takýto deň, keď ešte aj tvoj pes vie, že dnes na teba nemôže ani šteknúť. Máš všetkého a všetkých plné zuby a najradšej by si sa schúlila do klbka. A jediná vec, ktorej spoločnosť uvítaš, je čokoláda.

No a všetci veľmi dobre vieme, že práve v takýto deň platí zákon, že musíš stretnúť najviac známych ľudí, musíš urobiť najviac dôležitých rozhodnutí, a musíš sa tváriť, že nič sa nedeje. Aj keď každému je hneď na prvý pohľad jasné, že dnes je práve TEN deň.

Moja babička takýto deň volala „deň blbec“. Ona vždy spozná môj výraz nechuti a vie, že dnes je ten deň. No a musím povedať, že práve ona je ten človek, ktorý mi ho dokáže spríjemniť. Jej pekné slová, ovocný čaj a jej slávne palacinky, mi hneď takýto deň vylepšia.

A ak náhodou aj nemáš takéhoto človeka nablízku, tak kľud, niečo ti teraz poviem: neboj sa, tento deň trvá len 24 hodín a čoskoro skončí. Potom príde ráno a všetko bude vyzerať svetlejšie, tak to nejak vydrž. Kúp si tú čokoládu, ktorú máš tak rada, daj si pohár vína a napusti vaňu. Držím palce!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife