Určite si už neraz v živote počula, že pozitívna myseľ ti môže priniesť pozitívny život. Že ak v niečo veľmi veríš a myslíš na to, jedného dňa sa ti to splní. Je to výmysel alebo nezmysel? A ako to naozaj funguje? 

Nuž, hneď na začiatku si povedzme, že sila tvojej myšlienky ti naozaj môže splniť sny. Pravdepodobne si to už v živote zažila aj ty, no nikdy si si to neuvedomila. Možno si teraz myslíš, že je to hlúposť, no poďme si to rozobrať. O žiadne čáry-máry ani výmysly ľudí, ktorí veria vo vesmír a robia tanečné rituály, aby privolali dážď nejde.

Rozpamätaj sa, či si sama nezažila podobnú situáciu alebo si to nevidela u niekoho vo svojom okolí. Môže ísť o úplnú maličkosť – veľmi dlho si túžila po kabelke, ktorá bola in, no v žiadnom obchode si ju nenašla. Myšlienku na to, ako by si ju chcela, si držala v hlave a práve v čase, keď si ju ani nehľadala, zrazu si ju zbadala vo výklade. Takto by sme to mohli reflektovať na rôzne veci, od úplných maličkostí, až po veci, ktoré nám menia životy.

Príkladom nemusí byť iba pozitívna myseľ – platí to aj opačne. Ľudia, ktorí sú v zlej životnej situácii a kvôli tomu majú negatívne myslenie, si to zlé priťahujú ešte viac. Určite poznáš niekoho, o kom si si pomyslela, že má v živote samú smolu. Ale čo ak si tú smolu sám priťahuje tým, že všetko vzdal? Že myslí iba negatívne, a skôr, ako sa mu niečo stane už verí (a teda si aj priťahuje), že sa bude mať zle, pretože to tak mal doteraz.

Myšlienky sú naozaj silná vec. Nefungujú však na príkaz. Keď teraz budeš sedieť doma a hovoriť si chcem nové auto, zázračne ti pred domom nezaparkuje. Tvoja pozitívna myseľ ťa však môže priviesť k lepšej práci, pri ktorej si zarobíš rýchlejšie a zrazu na to nové auto budeš mať.

Ak naozaj veríš, že raz konečne nájdeš dobrého partnera, on do tvojho života príde. Hovorí sa tomu aj zákon príťažlivosti – do života si privoláš veci, ktorým venuješ najviac myšlienok a emócií. Nie len tie, po ktorých túžiš, ale aj tie, z ktorých máš obavy.

Hovoríš si, že na niečo také neveríš? Čo keby si si to vyskúšala. Nebude ťa to nič stáť, nikto o tom nebude vedieť, a tebe sa možno prihodí niečo, čo ti potvrdí, ako veľmi môže naša myseľ ovplyvniť náš život. Mysli na svoj cieľ tak, ako by sa už mal čoskoro splniť. Vlož do toho emócie, zbieraj si dobrú karmu a buď vďačná za všetko, čo máš. Potom sa spätne obzri, čo všetko ti to prinieslo.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.