Photo by Aline Viana Prado from Pexels

Na to, aby si bola v živote šťastná, mala by si mať okolo seba tých správnych ľudí. Možno si to nevieš bez niektorých predstaviť, no ver, že nie všetci majú v tvojom živote miesto. To správne miesto.

Nepatria k tebe tí, pri ktorých máš pocit, že musíš niečo tajiť. Ak im nedokážeš na 100 % dôverovať, potom to nie sú skutoční priatelia. Nepatria k tebe ani tí, pri ktorých sa neprejavuje tvoje skutočné ja. Prečo by si sa mala kvôli niekomu pretvarovať? A už vôbec nie tí, po rozhovore s ktorými, máš v sebe iba negatívne pocity. Na čo je to dobré?

Povedz zbohom ľuďom, kvôli ktorým sa iba trápiš. Takým, ktorým podávaš pomocnú ruku, no oni ju nikdy nenatiahnú späť. Nepotrebuješ pri sebe ľudí, kvôli ktorým sa cítiš byť menejcenná. Nie si totiž menej ako oni.

Kašli na ľudí, ktorí ťa ťahajú iba dole, nechceš predsa, aby tvoj život šiel práve týmto smerom. Kašli aj na tých, ktorí sa ti smiali a podceňovali tvoje schopnosti. Nevidia totiž život rovnakými očami, ako ich vidíš ty.

A najmä, nenechávaj vo svojom živote miesto pre tých, pri ktorých cítiš, že to nie je ono. Keď máš ten pocit, že by ste mali byť priateľmi, no v duchu vieš, že to nikam nevedie. Že na ich mieste by mohol byť niekto, s kým by bolo všetko iné. Také, aké naozaj chceš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife