instagram.com/coldplay

Britská kapela Coldplay predstavila tracklist svojej novej štúdiovky v novinách po celom svete. Reklama na dvojalbum Everyday Life sa objavila v stredu v sekcii s inzerciou v lokálnych denníkoch vo Walese a anglickom grófstve Devon, austrálskom Sydney Morning Herald, novozélandskom Otago Daily Times či francúzskom Le Monde.

V severowaleských novinách Daily Post sa reklama objavila napríklad vedľa reklamy na balíky sena a chladničku s mrazničkou, v devonskom denníku Express and Echo ju zase čitatelia mohli vidieť vedľa reklamy na blší trh a inzerát o podnájme. Ako pripomína britský denník The Guardian, Coldplay majú silné väzby na Wales a Devon. Frontman kapely Chris Martin pochádza z devonského Exeteru a gitarista Jonny Buckland zase vyrastal na severe Walesu, pričom ako prezradil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, v spomínanom Daily Post raz brigádoval.

Everyday Life vyjde 22. novembra. Dvojalbum bude pozostávať z častí Sunrise a Sunset. Každá bude mať po osem piesní. Muzikanti vydanie albumu oznámili prostredníctvom listu fanúšičke, ktorá si najprv myslela, že je to falošná správa, a zverejnila ho na sociálnych sieťach. Minulý týždeň kapela upozornila svojich priaznivcov na zverejnenie novinky aj prostredníctvom plagátov v Berlíne, Madride, Sydney, Hongkongu či ďalších mestách.

Coldplay vznikli v roku 1996 v Londýne. Prvý štúdiový album Parachutes vydali v roku 2000 a vďaka úspešnému singlu Yellow sa dostali do povedomia verejnosti. Na oceňovanú nahrávku nadviazali štúdiovkou A Rush Of Blood To The Head (2002), z ktorej pochádza napríklad skladba Clocks. Vďaka nej získali prestížnu cenu Grammy. V roku 2005 anglické kvarteto v zložení Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman a Will Champion vydalo tretí album X&Y, po ktorom nasledovali nahrávky Viva La Vida Or Death And All His Friends (2008), Mylo Xyloto (2011), Ghost Stories (2014) a A Head Full Of Dreams (2015). So všetkými pritom dobyli UK Chart. Kapela má na konte napríklad sedem cien Grammy, deväť BRIT Awards, šesť Q Awards či sedem NME Awards.

 

Zdroj: theguardian.com, SITA

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News