Moderátorka, herečka a krásna ryšavovlasá “víla”, reprezentuje Slovensko, ďaleko za hranicami nášho štátu. Aj napriek tomu, že je vášnivou turistkou a štíty našich i zahraničných kopcov zdoláva s radosťou a úsmevom na perách, je aj známou bežkyňou. Lenka Vacvalová je nie len nádhernou tvárou obrazoviek, ale venuje sa aj posúvaniu svojich hraníc a okrem televízie a módy ju v poslednom čase napĺňa najmä utra trailový beh. 

Podľa jej dokonale zladeného Instagramu, na ktorom má už cez 73- tisíc sledovateľov má pôvabná Lenka za sebou asi stovky kilometrov po vlastných nohách. Je výherkyňou Pražskej stovky, vydala sa na dlhú trasu a za 11 dní prebehla z Košíc do Bratislavy, zdolala okolo 440 km za polárnym kruhom vo Švédsku a dnes si prináša ďalšie prvenstvo.

“1. miesto @meht.trail 110 km, 7400 m+ Dala som do toho všetko. Grazie!” Napísala pod nový post, ktorý svedčí o jej víťazstve na ultra maratóne v Taliansku. Súťaž, ktorej sa zúčastnila sa nazýva Monterosa est Himalayan Trail a ide o ultra maratón. Aj napriek menšiemu zablúdeniu, ktoré Lenku, ako sama napísala, demotivovalo a nahnevalo, nakoniec sa jej podarilo časový sklz stiahnuť a v kategórii žien vyhrala prvé miesto. 

I keď je závod technicky veľmi náročný a ťažký, Lenka to zvládla na jednotku. Gratulujeme k víťazstvu a prajeme ešte veľa šťastných kilometrov a úspešných závodov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.