instagram.com/yogawithjulz, balliutyte

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Keď vláda v polovici marca oznámila, že školy a obchody sa zatvárajú, väčšina z nás bola nútená na najbližšie týždne ostať uzavretá doma. Prvé dni sme si všetci užívali, veď zrazu sme mali kopec času. No po pár dňoch či týždňoch nám už bolo medzi štyrmi stenami akosi pridlho, a tak sme začali vymýšľať všelijaké aktivity, ako si skrátiť domácu karanténu.

Všetky domácnosti sa budú ligotať čistotou, všetky neprečítané knihy sa prečítajú, nové seriály sa dopozerajú, nenosené oblečenie zo skríň sa vyprace…takéto plány mala na začiatku karantény snáď každá z nás. Aká bola ale skutočná realita?

Opýtali sme sa niekoľkých mladých báb na to, ako svoju domácu karanténu strávili ony. Boli sme veľmi milo prekvapené odpoveďami, pretože väčšina z nich naozaj využila voľný čas naplno a postíhali toľko vecí, čo by za iných okolností nemali šancu. Nie nadarmo sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré. Vyzerá to tak, že domáca karanténa nás všetkých naučila vážiť si čas, ktorý máme a využiť ho na zmysluplné veci.

K čomu všetkému nás donútila domáca karanténa?

„Doteraz som si nikdy nezvykla objednávať veci z internetu. A teraz? Teraz mi kuriér nosil dokonca aj čokoládu. Všetok nákup, ktorý mi domov prišiel, sme ale riadne vyčistili a snažíme sa doma čistiť všetko, čo sa dá.“ (Denisa, 23)

„Nikdy som nesledovala recepty, ale teraz, keď som chcela jesť to, na čo som bola zvyknutá z reštaurácií, tak som hodinu googlila ako na to, aby sme to s mamkou uvarili. Doteraz som vždy jedávala sama doma, lebo zvyšok rodiny bol inak časovo nastavený. Teraz spoločne raňajkujeme, obedujeme a aj večeriame. Karanténa mi tiež narušila mnoho plánov, preto som sa naučila prestať plánovať a poučila som sa, že nemám nič odkladať.“ (Gabika, 25)

„Konečne som si našla čas na digitálny detox – odstránila som nezaujímavé stránky, vymazala ľudí, s ktorými nie som roky v kontakte a naopak, viac som sa snažila byť v kontakte s rodinou a priateľmi, pravidelne im odpisovať. K sviatkom a narodeninám som im posielala darčeky online formou a snažila som sa viac objednávať od lokálnych výrobcov, a tým ich viac podporiť.“ (Miška, 24)

„Vďaka tomu, že boli múzeá a pamiatky zatvorené a sprístupnené online, som bola v priebehu jedného dňa v Indii, Mexiku, Anglicku a Taliansku.“ (Katka, 24)

„Skoro každý deň som cvičila jógu, na balkóne som si vysadila asi milión rastlín, urobila som si domáci kompost, vyrábala som domáce dekorácie, viac som piekla a varila, skúšala som nové recepty a snažila som sa dopredu si urobiť jedálniček. Tiež som si chcela prečítať aspoň jednu knihu týždenne a viac som sa začala venovať aj taliančine.“ (Simona, 24)

„Keďže som bola doma, musela som sadiť zemiaky. A to som sa tomu úspešne vyhýbala už pár rokov.“ (Lucia, 22)

„Konečne som si poctivo vyupratovala a vytriedila skriňu a botník, začala som chodiť viac do prírody a naučila som sa piecť rožky. Doma sa ma pýtali, kde som ich kúpila, nechceli mi ani veriť, že som ich urobila :-D. A po roku som sa dokopala k tomu, aby som konečne zostrihala video z dovolenky.“ (Martina, 25)

„Začala som viac cvičiť, niekedy cvičím aj štyrikrát do týždňa. Keďže počas korony viac sedím a mám menej pohybu, človek si to musí nejak kompenzovať. A aj tú prebytočnú energiu treba nejako vybiť. :-)“ (Andrea, 30)

„S frajerom sme si konečne pozreli všetky seriály, ktoré sme doteraz chceli vidieť, chodili sme viac do prírody a konečne sme mali viac času na seba.“ (Diana, 23)

„Až teraz som si naplno vychutnala krásu všetkých jarných kvetov, lebo počas školy som ani nevedela, že ich máme. Zároveň som sa prestala báť nášho psa a už môžeme byť spoločne na dvore, hoci sa psov neuveriteľne bojím.“ (Gabika, 25)

„Začala som konečne pracovať na svojich snoch – maľovať, tvoriť, písať básne, poviedky, román. Je úplne v poriadku byť sám so sebou, utriediť si svoje myšlienky, meditovať, oddýchnuť si od hektického sveta a za ničím sa nenaháňať…ak napríklad nekváskujeme :-)“ (Alžbeta, 26)

„Keďže som pracovala na home-office, snažila som sa častejšie chodiť aspoň do prírody a cvičiť, pretože ma od sedenia bolel chrbát. Konečne som sa začala viac venovať angličtine a vyhľadávala som rôzne kurzy na zdokonaľovanie sa. Tiež sa snažím čo najviac času venovať čítaniu.“ (Kristína, 25)

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife