Celý svet a posledné dni aj celé Slovensko žije najnovším koronavírusom, ktorý u nás pozatváral školy, obmedzil prácu na niektorých pozíciách, zrušil verejné podujatia a odporúča ľuďom, aby sa nezdržiavali v spoločnosti. Ak si aj ty najbližšie dni užívaš nečakané prázdniny, určite si už rozmýšľala, čo budeš robiť, aby si doma nezomrela od nudy.

Ak si naozaj nútená ostať doma a nemôžeš ísť do školy či do práce, prosím ťa, naozaj to dodržiavaj a nebehaj po nákupných centrách, obchodoch či iných miestach, kde sa zdržiava veľké množstvo ľudí a kde je väčšie riziko nákazy. Práve naopak, tieto dni by si si mala užiť, pretože doma sa konečne môžeš vrhnúť na veci a činnosti, na ktoré si doteraz nemala čas. A toto odporuč aj svojim kamoškám. Nakupovanie a vysedávanie na kávičke nateraz trochu obmedzte, veď za ten týždeň či dva určite o nič dôležité neprídete.

Jarné upratovanie

Jar sa nám pomaly blíži, a to je ideálnym obdobím, kedy si treba upratať celú domácnosť. Aj keď ti to zaberie možno niekoľko hodín, teraz máš na to naozaj čas a výsledok bude stáť za to. Na záver si nezabudni zapáliť sviečku alebo zapnúť difuzér s aroma olejčekmi a s vyloženými nohami sleduj, ako sa ti všetko blyští.

Zmena šatníka

Zima sa nám konečne pomaly končí, preto je načase upratať aj svoj šatník. Hrubé svetre môžeš vymeniť za niečo tenšie a zároveň by si mala vytriediť veci, ktoré už ďalšiu sezónu nosiť neplánuješ. Zbytočne ti budú zaberať miesto v skrini a ty ich môžeš darovať niekomu, komu sa naozaj zídu, prípadne môžeš potom s kamoškami zorganizovať SWAP a oblečenie si povymieňať.

zdroj: Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Spoločenské hry

Teraz je ideálny čas venovať sa rodine či blízkym kamarátom a nie je nič lepšie, ako stráviť večer spoločenskými hrami. Možno sa ti to zdá nudné, ale zabudni na klasické človeče alebo karty. Na trhu sú desiatky zaujímavých hier, pri ktorých sa rozhodne nudiť nebudeš. Či už sú to klasické Activity, alebo z našej osobnej skúsenosti ti môžeme odporučiť Osadníkov z Catanu, Pictomaniu, Bang, 5 sekúnd, Divukraj,  Dixit, Exploding Kittens, prípadne Tik-tak Bum.

Knihy a seriály

Toľkokrát omieľané, no kedy inokedy by si mala toľko času pozrieť si nový seriál alebo si prečítať zaujímavú knihu, keď nie teraz? Na Netflixe teraz nájdeš kopec zaujímavých seriálov, ktoré rozhodne stoja za pozretie. Začni nejaký pozerať napríklad v originále s anglickými titulkami, čím si zároveň budeš trénovať aj svoj cudzí jazyk. A čo sa týka kníh, vyber si žáner, ktorý ti najviac vyhovuje, navar si čas, zalez pod deku a nenechaj sa nikým vyrušovať najbližších niekoľko hodín.

zdroj: Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Vyskúšaj zaujímavé recepty

Veríme, že si nepodľahla panike a nevyrabovala regály v obchodoch. Každý z nás ale má doma bežne menšie zásoby, no kvôli nedostatku času to väčšinou dopadne tak, že si navaríš nejaké rýchle jedlo, ktoré poznáš a ktoré si pripravuješ často. Určite máš niekde uložené také recepty, ktoré vyzerajú skvelo a ty si ich chcela vyskúšať, no ich príprava je zdĺhavejšia. Teraz je ten správny čas. Nezabudni si dopriať aj nejaký fajný koláčik.

Čas na skrášľovanie

Relaxácia, kúpeľ, depilácia, masky na tvár, lakovanie nechtov. Doteraz si možno nemala toľko času, koľko by si chcela, ale je dôležité venovať sa aj sebe.

Záhradka a pestovanie

Pomaly začína obdobie pestovania byliniek a záhradkárčenia. Ak bývaš v dome, je to o to jednoduchšie, no aj keď bývaš, nemusíš sa týchto vecí vzdať. Určite máš balkón, na ktorý si niekoľko črepníkov môžeš uložiť. Veď určite potom oceníš, keď si budeš môcť odtrhnúť vlastnoručne vypestované bylinky, paradajky či inú zeleninu. Ak o tom zatiaľ veľa nevieš, zatiaľ si o pestovaní naštuduj čo najviac informácií, aby si sa do toho mohla pustiť.

Samoštúdium

Aj keď máš teraz nútené prázdniny, neznamená to, že by si na štúdium mala zanevrieť a nechať učebnice zavreté celý čas, čo si doma. Či už sa zameriaš na cudzí jazyk, v ktorom sa chceš zdokonaliť, alebo si porobíš všetky projekty a seminárky, ktoré si doteraz odkladala. Určite si nenechávaj všetko na poslednú chvíľu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.