freepik.com

Žiješ so svojím frajerom v jednej domácnosti a obávaš sa nasledujúcich dní, ktoré kvôli karanténnym opatreniam musíte stráviť doma? Nie všetky páry totiž bývajú zvyknuté na to, že sú spolu 24 hodín denne a práve toto obdobie môže poriadne preveriť váš vzťah.

Doteraz to väčšinou bolo tak, že ste boli spolu len ráno a večer a cez deň bol každý vo svojej práci a riešil si svoje záležitosti? Najbližší týždeň-dva a možno aj dlhšie sa musíme pripraviť na to, že doma budeme tráviť oveľa viac času a ak to tvoja práca dovoľuje, budeš pracovať na home office, aby si sa vyvarovala kontaktu s ostatnými ľuďmi. Ako ale zvládnuť život so svojou polovičkou bez toho, aby ste sa pohádali a aby ste nepodľahli ponorke?

Netvrdíme, že pre všetky páry to teraz bude ťažké, niektoré to berú už ako samozrejmosť a tieto dni pre nich nie sú žiadnou zmenou, ak nerátame, že väčšinu času musia ostať zavretí doma. Niektoré páry ale nie sú zvyknuté na toľký čas strávený spolu, a to môže okrem nudy či nezhôd spôsobiť viaceré problémy. Spísali sme preto niekoľko užitočných rád, ako môžete najbližšie dni stráviť spoločne bez akejkoľvek ujmy.

Vymedzte si čas pre seba

Ak vám zamestnávateľ dovoľuje pracovať na home office, normálne si vymedzte čas, kedy budete pracovať, ako by ste išli obaja normálne do roboty. Ak pracuje len jeden z vás a ten druhý má nechcené voľno, vopred sa dohodnite na podmienkach, aby ste jeden druhého navzájom nevyrušovali. Ak máte doma nástenku, kľudne si tam urobte denný rozvrh. Je dobré potom tento harmonogram dodržiavať, a tým môžete predísť nezhodám, kedy by sa jeden od druhého dožadoval pozornosti.

zdroj: Photo by katemangostar from Freepik

Každý by mal mať svoj priestor

Ak nemusíte pracovať, neznamená to ale, že musíte spolu stráviť celý deň. Vymedzte si doma každý svoj priestor a venujte sa svojim záľubám. Teba možno viac baví čítanie kníh, on si možno radšej pozrie seriál alebo sa zahrá na počítači alebo playku. Aby ste sa navzájom nerušili a nerozptyľovali, vôbec nebude vadiť, ak niekoľko hodín strávite samostatne v inej izbe.

Nájdite si spoločnú záľubu

Na druhej strane je ale fajn, ak si nájdete záľubu alebo aktivitu, ktorá bude baviť obidvoch a budete sa jej môcť spoločne venovať. Môžete si nájsť nový seriál, ktorý spolu začnete pozerať, prípadne si pozriete filmy, ktoré ste už dlho chceli vidieť. Odporúčame tiež kúpiť si nejakú spoločenskú hru, ktorá je vhodná pre dvoch hráčov a o zábavu počas večerov máte postarané.

zdroj: Photo by prostooleh from Freepik

Pustite sa do niečoho v domácnosti

Určite ste sa už dlho bavili o niečom, čo by ste chceli vylepšiť v byte, no doteraz na to vôbec nebol čas. Okrem klasického upratovania môžete napríklad popresúvať nábytok, môžete opraviť niečo, čo nefunguje, prípadne premaľovať izby.

Viac času na spoznávanie sa a radovánky

Teraz budete mať kopec času len pre seba, čo znamená, že radovánkam sa nemusíte venovať len večer, kedy ste inak bývali obaja unavení z roboty. Skúšajte to na miestach v byte, kde ste to doteraz nerobili, v čase, na ktorý ste doteraz neboli zvyknutí. Uvidíš, že sa to v tejto oblasti medzi vami môže zlepšiť.

Potešte sa a prekvapte maličkosťami

Aj keď spolu budete tráviť celé dni, nebude na škodu, keď sa navzájom potešíte malými prekvapeniami. Priprav mu jeho obľúbené jedlo, prekvap ho masážou, objednaj mu nejakú zaujímavú knihu alebo niečo, čo ho poteší. Uvidíš, že sa bude chcieť revanšovať a tiež ťa potešiť.

Choďte na prechádzku do prírody

Aj odborníci odporúčajú pobyt v prírode, najlepšie ale bez kontaktu s inými ľuďmi. Choďte sa teda prejsť do prírody, do lesa a ak to počasie dovoľuje, urobte si piknik. Väčšinu času sa ale pokúste tráviť doma, aby ste zamedzili možnej nákaze.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating