Nedeľa väčšinou patrí k dňom, kedy sa nám nič nechce robiť, len leňošíme a často ani nevylezieme z postele. Prečo by si mala takto zabiť celý deň, keď môžeš urobiť aj niečo produktívnejšie?

Cez týždeň sa neustále sťažuješ na to, že nemáš na nič čas. A keď je tu víkend a môžeš to dobehnúť, radšej premárniš celý deň tým, že sa len flákaš. A pritom práve počas nedele môžeš urobiť činnosti, ktoré ti získajú počas týždňa nejaký čas navyše.

Tak čo, skúsiš to? Uvidíš, že zo seba budeš mať oveľa lepší pocit.

Plán na ďalší týždeň

Aké povinnosti ťa čakajú nasledovný týždeň? Zober si do ruky diár a naplánuj si jednotlivé dni. Tie najhoršie činnosti by si mala urobiť ráno, kedy si ešte oddýchnutá a máš viac energie. Keď sa zbavíš toho najhoršieho, tvoj deň potom bude ubiehať trochu rýchlejšie. Dôležité je ale plánovanie a keď si ho takto pripravíš dopredu, budeš vedieť, čo máš čakať a nič ťa neprekvapí.

Naplánuj si jedálniček

Určite aj ty každý deň premýšľaš nad tým, čo budeš jesť. Prečo si neurobíš jedálniček na celý týždeň? Budeš vedieť čo si uvariť, a tak nestratíš drahocenné minúty premýšľaním. Môžeš si napríklad pozrieť jedálne lístky svojich obľúbených podnikov a keď budú mať počas týždňa tvoje obľúbené jedlo, zaznač si to, aby si vedela, že v ten deň nemusíš nič variť.

Urob si nákupný zoznam

Keď už budeš vedieť, čo budeš počas týždňa variť, jednoduchšie si urobíš aj nákupný zoznam. Ak to je možné, nakúp si naraz väčšinu potravín , ktoré budeš celý týždeň potrebovať, aby si nemusela každý deň chodiť do obchodu.

Vyčisti si e-maily

Keď si pozrieť svoju e-mailovú schránku, určite tam máš poriadny bordel. Koľko neprečítaných mailov máš? Môžeš na ne odpovedať v kľude a nie počas týždňa, keď nevieš, kde ti hlava stojí. Taktiež si vymaž tie, čo nepotrebuješ, aby ti zbytočne nezahlcovali schránku.

Upratovanie

Víkend je ideálny na väčšie upratovanie. Cez týždeň tak nebudeš musieť premýšľať nad tým, že po práci musíš ešte povysávať, utrieť prať či oprať veci z celého týždňa.

Choď na prechádzku

Pobyt na čerstvom vzduchu ti prospeje a prídeš aspoň na iné myšlienky. Zober si slúchatká a vypočuj si nové podcasty, ktoré počas týždňa vyšli, prípadne môžeš siahnuť po audioknihe. Ak uprednostňuješ radšej hudbu, počúvaj tú.

Prečítaj si knihu

Aj ty si hovoríš, že by si chcela čítať viac, no cez týždeň ti na to neostáva čas? Nedeľa je na to priam ideálna. Ak už budeš mať splnené všetky povinnosti, čas strávený s knihou v ruke budeš mať za odmenu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.