pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Celý život sa hľadáme. Sú dni kedy sme vyrovnaní so sebou samým a dni, kedy si vyčítame aj niekoľko rokov staré chyby. Častokrát cítim, že vo svojom vnútri nie som úplne vyrovnaná. Moje dni sú ťažšie a cítim, že všetko vnímam negatívnejšie ako by som obyčajne vnímala. Bola som veľmi citlivý typ a vždy ma vedeli rozhodiť aj veci, ktorým by iný vôbec nekládli váhu. Stále mám svoje chvíľky.

Niekedy som príliš citlivá,
bláznivá,
naivná,
neohrabaná…

braid thoughtcatalog.com

My ženy sme jednoducho také. Niekedy sa nám zdá, že robíme jednu chybu za druhou. Nič sa nám nedarí. Všetko sa kazí, častokrát za to obviňujeme seba, svoje vlastnosti. Často robíme veci bez uváženia. Vrháme sa z jedného zlého dňa do druhého bez toho, aby sme popremýšľali, prečo máme náš deň zaškatuľkovaný za zlý a kde v našom myslení sa stala chyba, že náš mozog venuje toľkú pozornosť negatívnym veciam na miesto tých pozitívnych.

Na to však poznáme jeden osvedčený liek, ktorému však nekladieme veľmi veľkú dôležitosť…

Čas pre seba. Čas pre teba. Pre tvoje myšlienky, pre veci, ktoré máš rada, hudbu, ktorú rada počúvaš. Pre sebazdokonaľovanie. Nemám na mysli, tú hodinku, ktorú venuješ sebe pri chystaní sa do školy či do práce.

Niekedy sme tak zavalení povinnosťami, problémami, vzťahmi, že zabúdame na to, od čoho sa to všetko okolo nás odvíja. Na seba. Naše vnímanie vecí okolo seba, môže byť pozitívnejšie.

Nikto na tvoje plány nemá čas? Výborne! Môžeš tento voľný čas využiť zmysluplne aj doma. Si vyčerpaná, unavená a možno aj zúrivá, ale aj tak ideš na plné obrátky. Zastav sa. Teš sa z voľného času, ktorý môžeš venovať sebe. Teš sa s prítomnosti seba samej a nikoho iného.

pexels.com

Niekedy, keď mám pocit, že je toho na mňa už priveľa a chcem si oddýchnuť od mojich problémov, povinností, dám si jednoducho pauzu. Pauzu pre seba. Venujem si večer ako odmenu pre svoje telo a myseľ. Pustím si dobrý film alebo čítam knihu. Spravím si manikúru, dám si na horúci kúpeľ, nalakujem si nechty…  a niekedy len jednoducho upratujem pri hlasnej hudbe a tancujem. Spôsobov ako si zlepšiť na prvý pohľad nezaujímavý a nudný deň je veľa. Táto fyzická aj duševná príprava sa stala rýchlo súčasťou môjho života. Je to snáď najjednoduchší a najpríjemnejší spôsob ako sa pozitívne naladiť do nasledujúceho dňa.

Skús porozmýšľať, čo robí tvojej mysli najlepšie. 

Do nového dňa s oddýchnutým telom a mysľou sa vstupuje oveľa ľahšie. Problémy nie sú až také vážne a povinnosti sa plnia jednoduchšie. 😉

Čas pre seba samú, je jednoduchý liek, ktorým si môžeš ľahko spríjemniť svoje nasledujúce dni.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating