pixabay.com

Je v poriadku vyjsť zo svojej komfortnej zóny, ak vieš, že sa vďaka tomu niečo naučíš. Ak vieš, že ťa to zmení a budeš lepšia osoba. Rozumnejšia, poučenejšia a chápavejšia.

V živote prídu momenty, kedy sa budeš cítiť nekomfortne. Keď budeš musieť urobiť niečo, čo nechceš alebo čo nemáš rada. Premôcť sa to urobiť bude tvoje najväčšie víťazstvo. Možno ti to príde ako hlúposť, no budeš rada, že urobíš niečo, čo si sa bála urobiť – z čoho si mala strach.

Keď sa vydáš svojou vlastnou cestou (a nie tou, ktorou ti radia ostatní, aby si šla), stretneš sa s nepeknými názormi. Nebudú ťa podporovať, pretože zrazu zistia, že ty si schopná urobiť niečo EXTRA naviac, aby si sa cítila lepšie a aby si napredovala.

zdroj: Photo by Parker Whitson on Unsplash.com

Oh áno, dobre si myslíš. Vyjdeš zo svojej komfortnej zóny a budeš rásť. Hlúposť? Nie, len budeš robiť správne veci, ktorým najprv nebudeš rozumieť. Porozumieš im až vtedy, keď ťa niečo naučia a keď vďaka nim niečo získaš.

Občas si budeš hovoriť, že sa necítiš dobre, že si vyčerpaná a znechutená. Vždy tu bude ten pocit, pretože to bude strach z neznáma a budeš musieť niečo obetovať. Niekedy obetuješ to, že sa neuvidíš mesiac s rodinou, pretože si chceš v zahraničí zarobiť. Inokedy obetuješ spánok, pretože sa budeš chcieť naučiť čo najviac vecí do školy a dosiahnuť tak dobré výsledky.

Možno sa niekedy stane, že zostaneš v práci úplne sama a do večera, no budeš neskôr za to rada, pretože ti to pomôže pri povýšení. Prihodí sa ti, že občas obetuješ obed v reštaurácii alebo vo fastfoode, pretože sa budeš snažiť pracovať na svojej postave a cítiť sa dobre vo svojom tele.

Drahá, je v poriadku cítiť sa nekomfortne, ak budeš vďaka tomu rásť, získavať nové veci a skúsenosti.

Ak robíš veci, ktoré si sa predtým bála robiť a ak vychádzaš zo svojej komfortnej zóny častejšie než predtým, je to dobré. Znamená to, že rastieš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife