Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Ľudské vzťahy sú náročné. Jeden deň ste šťastní a zrazu príde niečo, na čo ste neboli pripravení. Verili ste, že to bude navždy a ak by sa niečo stalo, vy to spolu zvládnete. Pýtaš sa sama seba, že kde sa stala chyba? Kam zmizli tie slová? Prečo sa to deje?

Ako som vyššie napísala, ľudské vzťahy sú náročné. Ľudia sa menia a teba ničí ten pocit, že nevieš, čo bolo spúšťačom. A najhoršie na tom celom je, že keď miluješ celým srdcom, akýsi spúšťač ši nevšimneš.

Množstvo ľudí považuje pauzu vo vzťahu za rozumné riešenie. Ale nie je. Je to to najhoršie, čo sa vo vzťahu môže stať. Pauza je len zástierka, obaja viete čo príde, ale odmietate si to pripustiť. Zažili ste spolu množstvo krásnych chvíľ a tie vás držia v predstave, že pauza je len dočasná a všetko sa vráti do starých koľají. Hoci sama dobre vieš, ako to skončí.

Ale ty bojuješ, aj keby máš bojovať za oboch

Ale dokedy to zvládneš? Dokedy sa chceš takto ničiť? Ty si do toho vzťahu dala všetko. Bola si ochotná bojovať, pretvarovať sa, psychicky sa ničiť. Rozumiem ti, ako veľmi ťa to bolí, a aj tomu, že sa stále držíš nádeje.

Veď predsa, on bol tvoje všetko. Nie, drahá. Ty si svoje všetko. On by ťa mal podporovať a byť pri tebe aj v tom najhoršom. Mal by ti spraviť tvoj obľúbený čaj a povedať ti: „poď, bojujme spolu, zvládneme to.“

No namiesto toho stále pozeráš na svoj mobil a čakáš na minimálny náznak citov. Táto situácia ťa nesmierne vyčerpáva a sila pokračovať v boji pomaly slabne. Ale aj tak robíš „zúfale“ činy. Vyhľadávaš jeho spoločnosť, snažíš sa držať to v sebe a ukazovať svetu šťastnú tvár. Pretože slová niekedy jednoducho nestačia. Bez skutkov sú to len prázdne slová.

Ty si spravila všetko pre to, aby si zachránila váš vzťah. Tak si to prestaň dávať za vinu, prosím ťa. Nemá zmysel pokračovať v boji, pokiaľ ten druhý prestal bojovať. Bude to ťažké, ale ty to zvládneš. Chce to len čas a správnych ľudí vedľa seba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating