Spoločné bývanie je v každom vzťahu jeden veľký krok vpred. Vzťah v tomto štádiu už býva vážny, a preto je dobré sa s týmto rozhodnutím nijak neponáhľať. Nie preto, že by ste sa dostatočne nemilovali, spoločné bývanie totiž zmení život oboch. Myslíte, že ste na to obaja pripravení? Ak chcete vedieť, či to rýchlo neoľutujete, mali by ste mať ako dvojica za sebou tieto 3 veci! 

Dovolenka vo dvojici

Nič nepreverí váš vzťah viac, ako spoločná dovolenka, ktorú strávite iba dvaja, odkázaní na seba. Ak ju v zdraví prežijete a nebudete mať chuť navzájom sa pozabíjať, super! Spoločné bývanie nebude vôbec hrozné. Na dovolenke budete nonstop spolu, takže zistíte, ako veľmi si dokážete liezť na nervy. Taktiež sa otestujete v tom, ako sa môžete na seba spoľahnúť.

Poznajte vaše rodiny

Nič ti nenaznačí jeho správanie počas bývania tak, ako návštevy jeho rodiny. Môžeš odpozorovať nie len správanie, ktoré sa doma naučil, ale aj zvyky týkajúce sa praktických vecí, ako to, ako maju doma rozdelené nákupy, varenie, upratovanie či iné domáce práce. Ak je zvyknutý, že všetko to za neho spraví mamička, budeš mať veľmi ťažké naučiť ho vo vašom bývaní samostatnosti.

Vážny rozhovor

O tom, ako si predstavujete spoločné bývanie, ako si rozdelíte financie, kto bude čo platiť, ako sa bude riešiť nákup potravín, kto bude variť, ako sa rozdelia domáce práce, … jednoducho jeden veľký a veľmi dôležitý rozhovor o praktických veciach, ktorým si musíte prejsť. A ak sa neviete zhodnúť už pri premýšľaní o tom, v praxi vás bude čakať niekoľko hádok.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.