Smútok

Keď preto chceš komentovať niekoho chybu, neútoč, ale slušne ho upozorni. Nevieš, kto sa nachádza na druhej strane.

„Hejtov“ je v súčasnosti viac než dosť a ľudia neútočia len na novinárov, ktorí si snažia robiť svoju prácu. Aj známe tváre šoubiznisu každej krajiny na svete majú neuveriteľné množstvo neprajníkov, ktorí ich šikanujú, nadávajú a urážajú ľudí, ktorých vlastne vôbec nepoznajú. A prečo? Nemajú čo robiť? Nudia sa alebo sa vyžívajú v nešťastí iných?

Ako sa správať lepšie?
zdroj: Unsplash/mahdi_chf

Ako sa správať lepšie k ostatným?

Skôr, ako niekedy pod príspevok či pod článok napíšeš nejaký nepekný komentár, skús sa vcítiť aj do tej druhej strany. Dotyční ľudia to na svoje profily pridávajú preto, že to má úspech a dokáže to vyburcovať interakcie. Dokonca im to privedie aj nových followerov. Tvrdé a nepravdivé slová však väčšinu ľudí dokážu psychicky zničiť, čo určite nechceš mať na svedomí.

Pomohla si už niekomu na ulici? Pomohla si niekomu vyriešiť problém v dm-s na sociálnych sieťach? Vieš, aký je to vôbec pocit? Zahrnie ťa potom príjemný pocit šťastia a hrdosti na seba samu.

Namiesto toho, žeby si teda na niekoho zaútočila, možno mu skús pomôcť. Keď uvidíš nepekné komentáre pod príspevkami, nepridávaj sa k nim, ale prihovor sa neprajným ľuďom do duše. Neponižuj, pretože sa ti to vždy vráti. Karma je predsa zdarma.

Ako sa správať lepšie?
zdroj: Unsplash/mahdi_chf

Keď okolo teba chce prejsť človek v obchode, proste ho pusť a nepozeraj sa na neho škaredo. Z teba neubudne, keď sa uhneš. Ak niekto potrebuje pomôcť doložiť pár centov, ktoré mu chýbajú, aby zaplatil nákup, daruj mu ich. Nepozeraj sa na toho úbožiaka a nesmej sa z neho. Naopak, predstav si, čo by si robila, keby si sa ocitla v jeho situácii.

Čo by sa stalo, keby sme sa k sebe začali správať lepšie? Svet by bol krajším a lepším miestom. Tešili by sme sa s radosti iných a podporovanie nešťastia iných by nemalo taký úspech, ako teraz. Staň sa lepším človekom a budeš šťastná. Pomôžeme ti aj my. TOTO by si mala prestať robiť, ak sa chceš polepšiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife