Lepším človekom sa nestaneš len tak. Ak chceš byť skvelou osobou, musíš prestať robiť určité veci. Pripravili sme si pre teba zoznam vecí a činností, s ktorými by si sa mala vo svojom živote rozlúčiť. Sú toxické a nerobia z teba láskavého človeka.

 1. Mala by si prestať nad všetkým enormne premýšľať – nič zlé sa nestane, naozaj. Všetko je tak, ako má byť. S tvojimi myšlienkami sa len dostaneš do zlej nálady.
 2. Nesúď ľudí len na základe ich vzhľadu – ich vzhľad nehovorí nič o ich duši. Ak chceš byť dobrým človekom, neodsudzuj ľudí, no rozprávaj sa s nimi.
  zdroj: Unsplash/Lethicia Matos
 3. Nemala by si sa zameriavať iba na kariéru – pretože jedného dňa si uvedomíš, že zanedbávaš rodinný a priateľský život. Budeš staršia a bude ti to ľúto.
 4. Mala by si prestať ohovárať ľudí – ľudia ohovárajú druhých len preto, pretože nemajú čo robiť. Nemajú dosť zaujímavý život, preto riešia ostatných. Ty si urob svoj život plný radosti a zážitkov.
 5. Mala by si prestať druhým radiť (hlavne vtedy, keď to nechcú) – ja viem, že im chceš pomôcť. No uvedom si, že to, čo pomohlo tebe, nemusí pomôcť iným. Každý človek na svete je originálny a má svoj vlastný život, ktorý nie je rovnaký s tým tvojím.
 6. Vo svojom živote by si nemala mať toxických ľudí – mala by si prerušiť kontakty so všetkými ľuďmi, ktorí ťa oberajú o energiu.
  zdroj: Pexels/Matthias Cooper
 7. Ži tak, akoby nebol zajtrajšok – možno si povieš, že to je klišé, no táto myšlienka ti dodá odvahu. Vždy rob všetky veci s tým, že už nemusí byť zajtra. Maj otvorené srdce, snaž sa pomáhať ľuďom, hovor ostatným ženám/mužom komplimenty, usmievaj sa a hlavne, buď so sebou spokojná.
 8. Urovnaj všetky „hádky“, ktoré máš – ak si s niekým rozhádaná, alebo ak sa na niekoho hneváš, snaž sa to zmeniť. Aj táto maličkosť ti pomôže k tomu, aby si bola lepším človekom.
 9. Prestaň zanedbávať svojich starých rodičov – často im volaj, pýtaj sa ich na to, ako sa majú a navštevuj ich. Ničomu sa nepotešia viac, ako tomu, keď budú vedieť, že na nich myslíš.
  zdroj: Pexels/cottonbro
 10. Prestaň hádzať všetok odpad do jedného vreca – ak chceš byť lepším človekom, nauč sa separovať odpad. Je to drobnosť, ktorá sa však v dnešnom svete veľmi cení. Ak do bežného života zaradíš ďalšie eko veci, planéta sa poteší.
 11. Snaž sa byť menej sebeckou osobou – nemysli vždy len na seba, snaž sa vidieť aj ostatných ľudí. Zaujímaj sa o ich život, stoj pri nich, pýtaj sa ich na radostné veci a snaž sa, aby sa pri tebe cítili vždy dobre.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.