Smútok

Nie každý vie, ako sa správať na verejnosti či na sociálnych sieťach. Kráľovské rodiny majú etikety, ktoré musia dodržiavať. Akýsi recept slušného správania by však mali medzi sebou dodržiavať aj „bežní smrteľníci”. A teda ľudia, ktorý sa bežne pohybujú a socializujú či už na sociálnych sieťach alebo niekde na ulici.

Možno si už počula, že sa niekto sťažoval, že táto doba je zlá. Možno si to uznala či vyslovila aj ty sama. Neprispela si však k tomu aj ty?

Prečo sa k sebe správame zle?

Ľudia sa naučili k ostatným správať zle a naozaj, zo dňa na deň je to horšie. Problémom je, že dotyční to tak nevnímajú a myslia si, že ich správanie je úplne normálne. Nehľadia však pri tom na opačnú stranu.

Ako sa správať lepšie?
zdroj: Unsplash/mahdi_chf

Väčšina ľudí sú dnes egoistami. Myslia len na svoje dobro a vôbec ich nezaujíma, že to čo vyslovia alebo napíšu na sociálnu sieť, niekomu môže ublížiť.

Veď si občas prescrolluj Facebook či Instagram. Pod príspevkami rôznych médií nájdeš veľmi málo pozitívnych komentárov. Fanúšikovia doslova ponižujú nielen celé redakcie, ale najmä redaktorov, ktorí daný článok napíšu.

Pritom však vôbec nehľadia na to, že to je takisto iba ich práca, ktorú si snažia robiť najlepšie, ako vedia. Všetko má svoj dôvod a nerobia to zo svojho rozmaru a nikomu nechcú uškodiť.

Ako sa správať lepšie?
zdroj: Unsplash/mahdi_chf

Prečo to niekto robí?

Ak niekto pochybí, už je „oheň na streche“. Nikto však nie je neomylný a vo väčšine prípadov, dotyčný človek, ktorý útočí by to nespravil lepšie. A možno by sa nikdy k nikomu na verejnosti neozval. Zoči-voči by mu nikdy nedokázal povedať to, čo mu napísal do komentára. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife