instagram.com/nataliapazicka & instagram.com/beth.sal

Sociálne siete nás občas privádzajú do šialenstva, občas premýšľame, ako tam ľudia môžu pridávať všetky tie veci. V poslednej dobe som však narazila na pár neskutočne inšpiratívnych žien, ktoré určite stoja za zmienku.

Tieto ženy sa venujú láske k životu, vnímajú samé seba a prešli si obrovskou kritikou, no aj napriek tomu sa neboja povedať svoj názor verejne, aj keď sa vždy nezhoduje s názorom ich fanúšikov (alebo ak chceš, s názorom ich sledujúcich). Sto ľudí, sto chutí.

Tu sú ženy, ktoré ma inšpirujú a dodávajú mi pocit akejsi istoty a ľudskosti v tomto internetovom svete.

1. Natália Muchová

Žena, ktorú sledujem už veľmi dlho. Natália sa živí modelingom a verím, že ťa tento fakt nezastaví pred ďalšími riadkami.

Natália sa často vyjadruje k témam, ktoré sú v bežnej komunikácií tabu, no ona osobne sa vôbec nebojí vravieť o témach ženskej obriezky, života modelky, cestovateľky, ale aj ženy, ktorá rieši otázky ekológie. Určite bež na jej profil a nezabudni si pozrieť uložené stories s fotkami z dovoleniek, kde pri krásnych fotkách nájdeš aj krutú realitu krásnych miest.

2. Martina Horňáková

Verím, že toto meno ti niečo hovorí a tak len poviem, že Martina, alebo ak chceš Moma, ma naučila veľa, čo sa týka sebalásky. Je to pre mňa osobne veľká osobnosť, ktorá sa v mladom veku nebála vkročiť do sveta internetu a vravieť svoje názory pred mnohými ľuďmi.

Jej cesta sa začala na blogu, ktorý si vytvorila sama. Neskôr začala natáčať na Youtube a teraz sa venuje téme „Be real“, ktorá ma veľmi zaujala. Pri všetkých tých usmievavých instagramoch sa nebála vykročiť z davu a ukázať svoje problémy. Odporúčam video, v ktorom veľmi úprimne rozpráva o tom, ako sa vyrovnala s anorexiou.

3. Ema Mullerová

Emu som na svojom osobnom účte začala sledovať len nedávno, no svojím prejavom ma nesmierne zaujala. Jej dennodenné myšlienky, ktoré dáva do krátkych podcastov, ma zaujali natoľko, že som si ich všetky vypočula za jeden deň.

Podcasty s názvom Témy Emy nájdeš na Spotify, no verím, že ťa zaujme aj jej profil na instagrame, kde nájdeš jej autentické myšlienky pod každou fotkou. Jedna z jej myšlienok – všetky sme princezné, ale také tie čo si oblečú brnenie a odídu do boja.

4. Alžbeta Saloňová

Milovníčka kečupu, ktorá sa nebojí ukázať svoj osobný život pred mnohými sledovateľmi. Betka ma zaujala svojou funny stránkou, a taktiež úprimnosťou a názormi, ktoré s ňou zdieľam.

Veľmi ma zaujal jej príspevok o tom, ako mala opísať svoje ideálne rande fotkou. Nešlo jej o krásne sviečky ako spomínala, ale o to, s kým ten večer strávi. Na jej instagrame nájdeš aj cestovateľské posty, ktoré stoja za to.

View this post on Instagram

@droetker_sk ma vyzval, že mám ukázať svoju predstavu ideálneho rande. Jasne! Hneď som si predstavila vínko a sviečky a drahú večeru niekde v Paríži pred Eiffelovkou…. skutočnosť je ale taká, že na ideálne rande nepotrebujete ani krásne šaty, ani úchvatné miesto, ani drahé reštiky… ideálnym ho robí človek, s ktorým na ňom ste! Vďaka nemu sa viete cítiť krásne a výnimočne a šťastne aj vo vani s mrazenou pizzou a nekonečnými témami oničom 🥰😂 Máte nejakú obľúbenú činnosť s frajerkou frajerom, pri ktorej vám toto napadne? Že ste maximálne happy na danom mieste s v danej chvíli? Napíšte mi pls ❤️ #ristoRANDE #droteker #pizzadroetker #pizzaristorante #romanticdate #datenight #dateideas #frozenpizza #spolupraca

A post shared by Alžbeta Saloňová 🖤 (@beth.sal) on

5. Natália Pažická

Every individual matters. Myšlienka, alebo teda skôr iniciatíva, ktorá ma na jej profile zaujala a prinútila ma zamýšľať sa nad vecami, ktoré som si možno doteraz až tak neuvedomovala.

Natália sa zaoberá témou eco a ja, ako milovník prírody a zástanca takejto iniciatívy, som začala sledovať jej posty. Morská hubka, ktorá nahradí všetky odličovacie tampóny a môžete ju používať do zbláznenia? Jej ďalšie eco tipy sleduj na instagrame.

View this post on Instagram

Toto je jeden z tých tipov, za ktoré mi určite niekto z vás poďakuje. Lebo ja by som vám poďakovala, ak by ste mi o ňom povedali skôr, ako som na to prišla sama😁🙏🏻Zoznámte sa s mojou morskou hubkou, ktorá je mojim každodenným parťákom. Čistím si ňou pleť a tak isto si ňou odličujem make-up. Najprv som používala bavlnené odličovacie tampóniky no poviem vám úprimne, nikdy sa mi ich nechcelo prať. Bralo mi to energiu a nebavilo ma to🙈Takže kto sa ohľadom bavlnených tampónikov cíti podobne, mám pre vás jednoduché riešenie. Táto hubka je omnoho praktickejším riešením. Ako to funguje?💥Počas sprchovania si ňou jednoducho vyčistíte/odlíčite tvár, vyžmýkate ju a koniec. Žiadne pranie (maximálne ju trošku namydlíte prírodným mydlom). Je úplne mäkkučká a je vhodná aj na jemnú pokožku. Odporúčam mať odličovač/čistič pleti na gélovej báze, vtedy to je dokonalá súhra😜Táto hubka pôsobí antivírovo, dezinfekčne a antisepticky a samotná hubka obsahuje veľké množstvo solí, morských minerálov a jódu. Tak isto je 100 % organická a 100 % kompostovateľná❤️Ja si ju mením každých 5-6 mesiacov, toto je zatiaľ moja druhá. Milujem ten pocit, že v sprche sa aj odlíčim a tak z nej vychádzam úplne pripravená do postele😇Opäť jeden z ďalších tipov, kedy nevytváraním odpadu šetríte svoju peňaženku. Stojí €2,20, nájdete ju na @zemito_sk a idem vám o nej v stories povedať viac💪🏻 #everyindividualmatters #zemitosk #spolupraca #sustainability #compostable

A post shared by #everyindividualmatters™ (@nataliapazicka) on

6. Petra Dzvoníková

Petra, alebo teda Petush.nasklee, je veľmi inšpiratívna a iniciatívna žena, ktorá do svojich podcastov pozýva zaujímavých ľudí.

Každý jeden rozhovor je iný a tie, ktoré som počula len odporúčam. Petush a vyššie spomínaná Betka, spolu v jednom podcaste rozoberali témy od rodičovstva v mladom veku cez partnerov a rôzne ďalšie témy, ktoré z rozhovoru prirodzene plynú.

Zaujala ma jej ľudskosť a to, ako sa dokáže vysporiadať s kritikou za každých okolností. Jej názory na rôzne témy, od politiky až k jej malej dcérke, nájdeš na jej profile.

View this post on Instagram

Budem k vám úprimná .. ako vždy. Necítim sa už pár dní ok. Isté veci vo mne prebudili staré traumy, ja som spanikárila a zároveň som sa vyčerpala. Veľmi. Niektorí ste si to už stihli všimnúť. Dnes som zažila veľmi silný reality check vďaka jednej známej, s ktorou sme sa po dlhej dobe opäť aspoň virtuálne spojili a to, čo mi dnes povedala, so mnou neskutočne zarezonovalo. Hovorila o sebe, ale hovorila o mne. A ja som polovicu cesty z TT do BA preplakala a nedokázala som to zastaviť. To, čomu som nevedela prísť na príčinu, je pre mňa opäť o niečo pochopitelnejšie a riešitelnejšie. A teraz už asi viem aj to, prečo som a vždy bránila tomu, natočiť video o terapii. Lebo to, čo mám za sebou, ešte nie je všetko. Napriek tomu, že som sa už na míle posunula od toho, kde som bola kedysi, mám toho v sebe očividne nedoriešeného ešte veľa a občas to na mňa doľahne. Ako teraz. Takže sa teším na pokračovanie v mojej therapy ceste a raz vám o nej poviem. Každopádne .. idem, riešim. Komunikujem s vami menej, lebo nevládzem. Postujem menej seba, lebo nevládzem. Keď bude lepšie, určite si to všimnete aj sami ❤️

A post shared by Petra (Klimová) Dzvoníková (@petush.nasklee) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife