Aby si sa stratila, nepotrebuješ miesto, len jednu osobu. Ak potrebuješ byť zmanipulovaná a trpieť, stačí ti k tomu jedna osoba, ktorá ti ublíži. Ak sa chceš cítiť šťastne, stačí ti na to jedna osoba. Ak chceš, aby ti niekto ublížil a ty sa z toho budeš ešte dlho spamätávať, stačí ti na to jedna osoba. 

Niekedy do nášho života prídu desiatky ľudí a nič. No potom príde jeden, ktorý v nás úplne všetko zmení, a my už nikdy nebudeme takí ako predtým. Ten človek má niečo, čo aspoň podľa nás nik iný predtým nemal. Je jedno, či je to charizma, názory, povaha. Niečo na ňom skrátka je a my sa v ňom až strácame, no hodláme trpieť.

Ver mi, dcéra moja, že veľkým dobrodružstvom života je byť sama sebou. Nedať sa pohltiť tým, čo chcú iní, pre pokoj ich duší, pre ich prospech, pre to, čo je pre nich vhodné. Pravdepodobne cenou za tvoju slobodu bude samota, izolácia, pokusy o tvoju manipuláciu, nedorozumenia. Pamätaj však, že toto je súčasťou otvárania sa tvojej duše a jej rozkvitania. Opovážiť sa kvitnúť, v týchto časoch všadeprítomnej púšte, si vyžaduje veľkú odvahu a silu. A vieš prečo, dcéra moja? Pretože keď rozkvitáš, kvitne aj nádej. – Ada Luz Márquez

zdroj: Photo by Brooke Cagle on Unsplash.com

 

Niekedy sa stratíme v jednom človeku a už nie je cesty späť. Nedokážeme sa od neho odpúšťať, aj keď to pre nás vôbec nie je dobré. Čo vtedy robiť? To musíme vedieť každý sám. Ak sa chceme trápiť, môžeme. Ak sa chceme vyslobodiť, môžeme. 

Láska je čarovná. Túži po nej každý, no nie každý je v nej šťastný, aj keď sama o sebe je krásna. Aby si sa stratila nepotrebuješ miesto, len jednu osobu, ktorá ťa dostane. A nepustí ťa.

“Nie­kedy veci, ktoré si naj­viac že­láš, sa ne­stanú, a čo ne­ča­káš, sa stane. Ne­viem, nie­kedy stret­neš ti­síc ľudí a ni­jak sa ťa ne­dot­knú. Až príde je­den člo­vek a tvoj ži­vot sa navždy zmení.” – z filmu Láska a iné zá­vis­losti

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.