Unsplash/Apostolos Vamvouras

V jednej chvíli som sa cítila ako najšťastnejšia žena na zemi, a v tej druhej mi od smútku šlo srdce vyskočiť z hrude. Všetko to krásne bolo zrazu preč. Ani som nevedela, ako, kedy a hlavne, prečo. 

Tú poslednú otázku som si položila snáď milionkrát. Prečo? Doteraz si na ňu neviem odpovedať. Zdá sa mi to ako včera, keď si ma držal za ruku, hladil po vlasoch, bozkával na čelo. Bolo to ako keby len predvčerom, keď sme sa spolu smiali, sledovali naše obľúbené seriály, jedli pri nich pizzu a rozprávali sa, až kým sme nezaspali. Mala som pocit, že sme si snáď súdení. Bol si mojou prvou rannou myšlienkou a snom, ktorý sa mi zdal každú noc.

A zrazu, z ničoho nič to všetko pominulo. Cítila som, že niečo nie je v poriadku a ty si s tým ani neotáľal. Povedal si mi zbohom. Tak chladné a obyčajné, akoby som pre teba bola cudzia. Akoby si na všetko pred tým už zabudol. Nebolo to azda naozaj?

Neostalo mi nič iné ako oči pre plač. Neodpovedal si na moje otázky, neodpovedal si ani na moje správy či telefonáty. Jednoducho to skončilo. Moje srdce sa roztrieštilo na milión častí a moja duša akoby zo mňa vyfučala preč.

Chodila som ako nejaký zombie, ktorý je vo svojom vnútri úplne prázdny. Hovorili mi, nech sa vyplačem, že to raz prejde. Vraj čas zahojí všetky rany, ktoré si mi spôsobil a ja sa znova nadýchnem. Neverila som im ani slovo. Veď oni necítili to, čo ja!

Preplakané noci sa zmenili v dni, kedy som nemala chuť na nič. Trvalo to ešte niekoľko týždňov. Po čase sa mi vrátila chuť do jedla, ktoré som dovtedy ani nechcela. Konečne som mohla ísť s kamoškou von bez toho, aby si bol témou číslo 1.

Začala som sa sústrediť na seba. Upratala som si v hlave, pustila sa do vecí, ktoré ma zaujímali, a vďaka ktorým som na teba nemyslela. Ani neviem ako, a zrazu si nebol tým, kto mi riadil život. Stala sa z teba iba boľavá spomienka. Mali pravdu, keď hovorili, že to prejde.

Bolelo to, ale dnes je zo mňa silnejšia žena. Svoje srdce si budem poriadne strážiť. A uistím sa, že ten, komu ho dám nabudúce, s ním bude zaobchádzať s láskou. Už sa na teba nehnevám. Nehnevám, ale nezabúdam. A ďakujem za lekciu, ktorú si mi uštedril. Beriem si z nej ponaučenie a nechávam ťa ísť z mojej mysle preč.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating