pexels.com

Flirt je protikladom dlhodobého vzťahu. A možno sa práve pýtaš: Môže mať ten letný budúcnosť? Zdá sa to byť celkom nepravdepodobné, keďže taký flirt je len krátka milostná záležitosť. 

Možno ho práve v tomto období prežívaš tiež. Leto a jeho kúzlo – počasie, akcie, pobyty v zahraničí, to všetko môže viesť k poznaniu nových ľudí a letnej láske. Tá však väčšinou spolu s letom končí. Aj keď to tak nemusí byť vo všetkých prípadoch. Večerné prechádzky a ten bezstarostný pocit sú síce nádherné, ale má to s ním reálnu budúcnosť? Ak sa nechceš popáliť, zamysli sa nad týmito znakmi, vďaka ktorým prídeš na to, že z jeho strany ani o niečo vážne nejde.

Nikdy nepríde reč na budúcnosť

Toto je zrejme jeden z najdôležitejších znakov. Ak nejaví záujem o to, čo bude, až sa budete musieť rozlúčiť, alebo sa nezaujíma o tvoj život po lete, je to jasné. Neberie tento vzťah vôbec vážne. Alebo ti ani on sám neprezradil nejaké detaily o tom, čo plánuje? Jednoducho ťa do tých plánov nezapočítava. Ak sa chceš uistiť, opýtaj sa ho na nejakú akciu, ktorá sa bude konať o niekoľko týždňov a chcela by si tam byť s ním – ak bude otáľať s odpoveďou, určite myslí na to, že v tom čase už s tebou nemieni tráviť čas.

Nepredstavil ťa svojim najbližším

Stretla si sa s jeho najlepšími kamarátmi alebo rodinou? Ak nie, zrejme nemá dôvod na to, aby ťa im predstavil. Prečo by aj, keď nevidí žiadnu budúcnosť. Aspoň sa ho na teba nebudú vypytovať, až si dáte zbohom. Iná vec je, samozrejme, ak jeho rodina nebýva blízko. Ak chce tráviť všetok čas len vo dvojici a vyhýba sa stretnutiam alebo zmienkam o niekom, kto mu je blízky, veľa si od tohto vzťahu nesľubuj.

Začne byť menej dostupný

Typický znak toho, že už s tebou niekto nechce tráviť čas je ten, že ho s tebou trávi jednoducho stále menej a menej. Ak má pocit, že už sa blíži aj váš koniec, bude stále menej dostupný. Je to jasný signál toho, že sa chce z tohto vzťahu pomaly vytratiť.

Je slobodnou osobnosťou

Veľa ti o ňom povie aj jeho samotná osobnosť a vnímanie sveta. Ak tvrdí, že žije pre prítomnosť a ani otázkami vlastnej budúcnosti za príliš nezaoberá, zrejme nie je pripravený na dlhodobý vzťah. Ten si totiž vyžaduje pevnú pôdu pod nohami. Keď sa neviaže k bývaniu v jednom meste, či trvalej práci, tak sa ťažko zaviaže do trvalého vzťahu.

Nikdy skutočne nie ste sami

Zamysli sa nad tým, ako spolu trávite čas. Ide o veci, pri ktorých sa dokážete aj hlbšie spoznať alebo ste len dvojica užívajúca si leto? Pretože v tom je ten rozdiel. Ak váš čas vypĺňa jedna aktivita za druhou, nemáte čas len pre seba a to na umocňovanie vzťahu nevyzerá. Rozprávať sa musíte aj medzi sebou, nie vždy v kruhu iných ľudí. Je síce fajn, keď ťa berie aj medzi jeho priateľov, no nechce sa len vyhnúť tomu, aby ste sa viac zblížili vy dvaja?

 

Zdroj: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating