Láska medzi dvoma ľuďmi

Ako vieš, že si zamilovaná? Zrejme nebudeš jediná, ktorá by na to odpovedala, že to jednoducho cíti. Motýle v bruchu, šťastie v duši, oheň v srdci. Ale aj strach a jeho rôzne podoby. Láska totiž nie je vždy len ružová, občas sa s ňou cítiš, ako keby ťa chcela poriadne potrápiť. A ver, že to ona naozaj chce.

Tak, ako čierna a biela, soľnička a korenička, aj láska má svoju opačnú stranu, bez ktorej by to však nemohlo fungovať. Je ňou strach. Malý, veľký, opodstatnený, ale aj taký, ktorý je úplne zbytočný. A sprevádza ťa celým vzťahom.

Láska so sebou prináša aj obavy

Strach z toho, či sa mu budeš páčiť. Či si pre neho dosť dobrá. Ako dopadne vaše rande. Či ťa miluje rovnako. Strach z toho, či ti je verný. Strach, či je v poriadku, keď nie je pri tebe. Aj z toho, aká budúcnosť váš čaká. V rôznych fázach lásky zažiješ jeho nové a nové tváre. A ak ho naozaj miluješ, tak bude zakaždým aj silnejší.

Srdce ti z toho všetkého bude chcieť puknúť, no zároveň je naplnené tak intenzívnymi citmi, ktoré ho prehlušia, že to stojí za to. Každý moment, v ktorom si šťastná, prevýši všetko ostatné. Chvíle a spomienky, ktoré ti z hlavy už nikto nevymaže. Aj keby sa váš príbeh skončil presne tak, ako si sa vopred  strachovala, nebudeš tie momenty ľutovať.

Zažiť skutočný vzťah je veľký dar, no zároveň aj kríž. Nie je to len o podpore, ale aj o obete. Smiech si vyžaduje slzy. Dokonalý víkend – ťažký týždeň. Miesto, ktoré budete nazývať domovom si zase odnesú odreté ruky. A pocit istoty nemôže vzniknúť, ak v tom nebol aj strach. Láska je však to najkrajšie, čo zažiješ.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating