39-ročná Melissa Blake sa narodila s Freeman-Sheldon syndrómom. Ide o ochorenie, ktoré postihuje svalovú a kostrovú sústavu, predovšetkým v oblasti tváre, rúk a nôh. Kvôli tomu majú pacienti svoj špecifický výzor.

Melissa odmalička miluje písanie, aj ho vyštudovala a pracuje ako novinárka na vlastnej nohe. Okrem toho sa venuje aj svojmu vlastnému blogu „So About What I Said“ a nevynecháva ani sociálne siete. Na Instagrame ju sleduje 208-tisíc fanúšikov, ktorých si získala najmä svojím prístupom k životu.

Aj napriek tomu, že je chorá, svoj život berie v určitých chvíľach s humorom. Pre portál Refinery 29 napísala blogový príspevok, v ktorom opísala, čím si prešla minulý rok. V auguste 2019 zverejnila text proti Trumpovi, kvôli čomu sa do nej hneď pustili neprajníci a hejteri. Nazvali ju veľrybou a odkázali jej, že by sa mala prestať fotiť, pretože je veľmi škaredá.

Čím viac nad tým premýšľala, tým viac si bola istá, že na to musí nejakým spôsobom reagovať. Zverejnila tak svoju selfie, pričom nečakala, že fanúšikovia jej budú pribúdať raketovou rýchlosťou. Melissa sa teda rozhodla, že každý deň počas jedného roka zverejní jednu svoju selfie, aby s online hejtermi vybabrala.

Spočiatku si myslela, že nevydrží pridávať fotky celý rok, no čím dlhšie to robila, tým sa začala spoznávať spôsobom, aký doteraz nepoznala. Vo svojom vlastnom tele sa začala cítiť komfortnejšie a pocítila aj slobodu, ktorú doteraz ako postihnutá žena nepocítila.

Niekedy by si sa mala zamyslieť nad tým, že svoj čas neraz venuješ nepodstatným veciam. Trápiš sa vecami, ktoré sú úplne malicherné. Na svete existuje mnoho ľudí, ktorí sa musia vysporiadať s oveľa väčšími problémami. Keď sa však chce, všetko sa dá s prehľadom zvládnuť.

Zdroj: refinery29.com, melissablakeblog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.