keď našepkáva intuícia, nevera alebo minulosť

Hovorí sa, že ženy majú silný šiesty zmysel, ktorý im našepkáva vždy, keď niečo nie je v poriadku. Nevera býva jednou z vecí, ktorú zväčša vycítime skôr, ako naozaj vyjde najavo. Ale je to naozaj tak? Ako rozoznať, či ide o skutočný problém alebo iba strach, ktorý pramení z partnerovej divokej minulosti? Takto to vidia slovenské expertky.

Stalo sa ti, že si mala zlé tušenie, no nevedela si, odkiaľ pramení? Niekedy sa za tým môže skrývať bolestivá nevera, ale taktiež to môže byť iba červíček pochybností, ktorý tam niekde vo tvojom vnútri drieme. Mohol ho do vášho vzťahu vniesť partner, ktorý má za sebou divokú minulosť. A hoci teraz je s tebou a zdá sa všetko v poriadku, ten jeden neznámy pocit ti nedá spávať. „Naozaj je medzi nami všetko v poriadku?“ 

Partnerova minulosť …

Prečo sa tvoj partner kedysi, ešte pred vzťahom s tebou, uchyľoval k promiskuitnému spôsobu života, môže mať viacero príčin. Opísala nám ich psychologička Mgr. Katarína Bobáková.

„Jednak majú muži evolučne vyššiu predispozíciu k šíreniu svojich génov, čo priamo naznačuje potrebu viacerých s*xuálnych partneriek … “ prezradila v našom článku o tom, či dokáže byť aj sukničkár a promiskuitný muž verný.

Vysvetlila taktiež, prečo sa muži, ale nielen tí, uchyľujú k nevere a promiskuitnému spôsobu života. Dozvieš sa aj, prečo niektorí jedinci majú potrebu vyhľadávať intímnu blízkosť u inej ženy, ako u svojej partnerky a aj to, či máš v moci sukničkára zmeniť.

Bad boy
zdroj: Unsplash/Tyler Nix

… verzus skutočná nevera

Komunikácia je vo vzťahu kľúčová. Ak by mohli tvoje obavy prameniť iba z toho, aký život žil tvoj partner pred tebou, porozprávajte sa o tom. Avšak ak tušíš, že ide o niečo viac, podľa odborníčky Mgr. Viery Škopovej by si mala venovať pozornosť 8 nenápadným znakom, že ťa partner podvádza, ktoré opísala v našom predošlom článku.

Upozorňujeme v ňom aj na to, že síce intuícia je tá, ktorá nám prvá napovie, že sa niečo deje, no v istých prípadoch by si si na ňu mala dávať pozor. „Ak to podozrenie máme, mali by sme najskôr tieto myšlienky zhodnotiť … “  vysvetľuje. V článku sa dočítaš aj o tom, pred čím by si sa mala mať na pozore a aj ako túto situáciu vyriešiť.

V prípade, že sa tvoje podozrenie potvrdí, máš dve možnosti.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating