estetické zákroky
MB Clinic – Plastický chirurg Martin Boháč

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tisícky mužov chcú zlepšiť svoj vzhľad

Presné štatistiky o tom, koľko mužov ročne podstúpi nejaké estetické zákroky, síce nepoznáme, no odborníci odhadujú, že ide o tisícky Slovákov. „Muži sa na nás najčastejšie obracajú s požiadavkami, že chcú na svojom tele upraviť časti, s ktorými sú nespokojní, ako sú najmä operácia očných viečok, nosu, uší, vyplnenie vrások, ale aj zákroky, ako sú bodysculpting, čiže tvarovanie tela. Napríklad za transplantáciou vlasov cestujú muži do zahraničia, väčšinou do Turecka. Dnes už transplantujú vlasy tureckí lekári aj u nás. Sme jedna z mála krajín, kde sa podarilo získať renomovaných tureckých odborníkov,“ hovorí Martin Boháč, plastický chirurg z MB Clinic.

Zo skúseností môže potvrdiť, že úprava nedostatkov sa takmer hneď odráža vo zvýšenom sebavedomí. Muži najviac oceňujú, ak sú úpravy čo najviac prirodzené a ak okolie vníma pozitívnu zmenu.

Martin Boháč
zdroj: MB Clinic – Plastický chirurg Martin Boháč

Riešenie zdravotných problémov

Estetické zákroky nie sú určené len na skrášľovanie, ale dokážu riešiť aj rôzne zdravotné problémy u mužov. „Príkladom je vybočenie nosovej prepážky a jej korekcia pri operácii nosa, obmedzenie videnia a perimetra pri nadmernom kožnom previse na mihalniciach, či operácia prsníkov, odborne gynekomastia, teda zväčšená prsná žľaza u mužov. Jedno percento mužov trpí karcinómom prsníka a aj tým, že žľazu odstránime, redukujeme riziko vzniku rakoviny,“ spresňuje zdravotné aspekty zákrokov Martin Boháč.

Vplyv výzoru na duševné zdravie mužov

Psychologička Silvia Juhaszová priblížila 4 výhody, ktoré môžu priniesť estetické zákroky na psychický stav mužov. V prvom rade ide o zvýšenie sebavedomia, ale aj zlepšenie sociálnej interakcie. Muži, ktorí sa necítia dobre vo svojom tele, môžu mať tendenciu izolovať sa od spoločnosti. Zlepšený vzhľad im pomáha budovať zdravé vzťahy.

Ďalej môžeme hovoriť o zlepšenej duševnej pohode, pretože sa zbavia záťaže, ktorú predtým pociťovali. A na záver môžeme pozorovať aj osobný rast a sebarealizáciu, pretože úprava vzhľadu ich motivuje k zdravšiemu životnému štýlu a lepšej starostlivosti o seba.

Výsledky prieskumu IPSOS pre MB Clinic

  • 2/3 mužov tvrdí, že ich vzhľad vplýva na kvalitu ich života.
  • 71 % opýtaných mužov tvrdí, že spokojnosť s ich telom má vplyv na ich vzťahy.
  • Viac ako 80 % mužov si myslí, že muži by sa mali o svoj zovňajšok starať viac.
  • 1/2 opýtaných mužov tvrdí, že estetický zákrok by im pomohol zlepšiť kvalitu života
  • 57 % mužov si myslí, že estetický zákrok by im pomohol zvýšiť sebavedomie.
  • Takmer polovica z opýtaných mužov je nespokojná s tvarom a veľkosťou svojho brucha
  • Každý piaty muž je nespokojný so svojimi vlasmi v dôsledku plešatenia  a tvorby kútov.
  • Najpreferovanejšie zákroky, ktoré by muži absolvovali v prípade možnosti a dostatočných finančných prostriedkov, sú operácia brucha, liposukcia a transplantácia vlasov.

O estetických zákrokoch sme hovorili aj v našom predošlom článku. V ňom sme sa zamerali na to, aký vplyv môžu mať v mladšom veku a aké nástrahy sa s nimi spájajú.

Zdroj: Tlačová správa MB Clinic

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife