Pánska móda
Instagram/modivo

Dobrá rada nad zlato. Pánska móda je čoraz rozmanitejšia a stále viac experimentálna. To, čo na prvý pohľad môže pôsobiť trendy sa v okamihu môže stať módnou katastrofou, a pritom niekedy stačí zvoliť iba inú farbu košele alebo iný strih džínsov. Riešením je takmer vždy kombinácia vhodného strihu, vysokej kvality, všestrannosti, a triezveho vkusu.

Chcete byť trendy? Je to o zvyku!

Keď sa rozhodnete byť štýlovým a elegantným mužom, na začiatku môžete mať nejasnú predstavu o tom, čo chcete dosiahnuť. K dispozícii však máte ohromné množstvo možností, informácií, a módnych inšpirácií. Čím viac budete študovať ako sa dobre obliekať a robiť jasné a premyslené rozhodnutia o tom, ako vyzeráte, tým ľahšie si zvyknete na to, že štýl a móda sú súčasťou vášho života.

A fancy bearded bold African man entrepreneur is fixing his glasses and looking at the screen of his smartphone while sitting on the marble steps, with a copy space place on the right for your ad text
zdroj: Modivo

Byť trendy nie je žiadna magická vlastnosť, s ktorou ste sa narodili. Zvládne to naozaj každý. Tvorba trendových outfitov funguje rovnako ako zostavovanie vášho individuálneho tréningu v posilňovni. Čím viac informácií máte o teórii farieb, spájaní vzorov a ich kombinovaní, tým lepšie pochopíte, ako prirodzene zostaviť skvelý outfit. Keď pochopíte základy vhodne zvolených kombinácií, ktoré sú v súlade s princípmi klasického štýlu, začnete obľubovať určitý druh vášho oblečenia a voilá – váš osobný trendový štýl je na svete.

Svet nie je čiernobiely

Či už ide o bežné elegantné oblečenie alebo vyslovene formálne oblečenie, doprajte si trochu farby. Väčšina mužov sa farieb neprávom bojí a vyhýba sa čomukoľvek, čo nie je námornícky modré alebo sivé. Farba môže byť nadčasová, elegantná, a najmä odráža aktuálne trendy v elegantnej pánskej móde. Vyskúšajte napríklad zelený oblek, ktorý môže v kombinácii s bielou košeľou a hnedými doplnkami vyzerať neuveriteľne trendovo bez ohľadu na to, či idete do práce, na večeru, alebo na svadbu vášho najlepšieho priateľa.

Nebojte sa ani ružovej, bordovej, horčicovej, alebo žiarivejších odtieňov modrej. Sú to mimoriadne univerzálne celoročné odtiene, ktoré pozdvihnú celý váš outfit, ale aj vašu charizmu. Samozrejme, pokiaľ ide o farby, stále platí, že menej je viac. Výraznú farbu preto vždy voľte veľmi uvážene.

Džínsy? Vaša druhá koža

Najužitočnejší strih tohto najpopulárnejšieho odevu na svete je tzv. slim-tapered. V oblasti stehna sú tieto džínsy širšie, takže sú neuveriteľne pohodlné, no smerom nadol sa ich strih zužuje, takže sa hodia k poltopánkam alebo aj k teniskám. Tmavomodré džínsy si môžete obliecť skutočne k čomukoľvek a prakticky kedykoľvek. Vyskúšajte napríklad modré džínsy, bielu košeľu, čierne ležérne sako a čierne sneakersy.

Pánske džínsy
zdroj: Modivo

Budete sa nielen cítiť trendy a elegantne, no zároveň budete pôsobiť nadčasovo, se*y, a neuveriteľne šarmantne. Celé čaro džínsoviny je v tom, že starne spolu s vami a hodí sa každému. Ak teda ešte nemáte svoje džínsy s dokonalým strihom, ktorý vám sadne, rozhodne už viac nečakajte!

S doplnkami radšej opatrne

Doplnky ako kravaty a vreckovky vnášajú do elegantného pánskeho oblečenia osobitosť, no buďte opatrní, ako ich používate. Najlepšie je zladiť ich s tým, čo už máte na sebe. Niekedy vyzerá zaujímavo aj výrazný kontrast. Kravata je doplnkom, vďaka ktorému môžete rovnaký outfit nosiť na tisícky spôsobov. Pokiaľ ide o kombináciu košele a kravaty, noste kravatu (a aj vreckovku) v tmavšom odtieni ako je vaše sako.

Skvelo bude vyzerať aj kombinácia džínsov, elegantných poltopánok, košele, a saka tlmených alebo neutrálnych farieb, ktorú doladíte výrazne farebnou alebo dokonca vzorovanou hodvábnou vreckovkou. Nezabudnite ani na opasok a tašku, ktoré ladia s vašimi topánkami, a dokonalý štýlový outfit je na svete. S doplnkami to však nepreháňajte. Ak máte pochybnosti, myslite na to, že menej je viac a uberte jeden prvok. Usilujte vždy o miernu nadnesenosť a nonšalantnosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista