instagram.com/duhovypride

Kvôli koronavírusu sa tento rok muselo zrušiť množstvo podujatí, na ktoré sa ľudia vopred tešili. Jedným z nich je aj 10. ročník festivalu Dúhový PRIDE, ktorý sa ale napriek všetkému aj tak uskutoční. S jedinou výnimkou, že to bude online. Festival o tom informoval priamo na svojej facebookovej stránke.

Tohtoročný PRIDE začína už v pondelok 20. júla 2020, no vyvrcholenie celého festivalu sa uskutoční v sobotu 25. júla o 19:00, kedy sa môžeš tešiť aj na koncerty Bad Karma Boy, Puding pani Elvisovej a Modré hory. Celým online prenosom bude sprevádzať moderátor Peter „Šarkan“ Novák a koncerty sa budú ako každý rok na námestí, tak aj v online programe, striedať s prejavmi osobností.

„Nebude chýbať verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, primátor hlavného mesta Bratislavy Matúš Vallo a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba (SaS). Po prvýkrát prednesú svoje pozdravy ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí), predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová (PS) a predsedajúca zborová evanjelická farárka v bratislavskom Starom Meste Anna Polcková. Hlasmi zo slovenskej LGBTI komunity budú Richard Joseph Langdon a Dušan Martinčok,“ prezradil organizátor priamo na svojom Facebooku.

Počas celého týždňa sa ale môžeš tešiť na rôzne diskusie, divadlá, workshopy, filmy, prednesy, párty, športové podujatia a na záver v nedeľu ekumenickú bohoslužbu. Kompletný program nájdeš na oficiálnej stránke festivalu. Ak chceš Dúhový PRIDE podporiť aj ty, navštív sprievodné podujatia a nezabudni sa v sobotu pripojiť a sledovať hlavné online vysielanie.

View this post on Instagram

25. júla sa vidíme aj u teba doma! ❤️🧡💛💚💙💜 Dúhový PRIDE Bratislava 2020 bude online! 🏳️‍🌈 V súčasnej situácii spôsobenej pandémiou #Covid19 sa až do konca roka nebudú môcť konať verejné podujatia s viac ako 1000 ľuďmi. A nás je násobne viac. 👉 Aj keď sa za slobodu a rovnosť nemôžeme postaviť osobne na námestí, svoj PRIDE môžeš tento rok zažiť online u teba doma. 💪 Sme v tom spolu! Tešiť sa môžeš na koncerty slovenských kapiel a príhovory osobností. Pripravujeme aj týždeň sprievodných podujatí. Program zverejníme čoskoro. #duhovypride #duhovypridebratislava #pride2020 #duhovypride2020 #Pride #PRIDE2020 #LGBTI #gaypride

A post shared by Dúhový PRIDE Bratislava (@duhovypride) on

View this post on Instagram

Často počúvame, že načo nám sú také veci ako PRIDE. Veď doma si robte, čo chcete, neukazujte to na verejnosti. Život však nie je vždy COVID-19 karanténa, život neustále presahuje hranice domácností, život je na úrade, v nemocnici, v obchode, v zamestnaní…. A jediné, čo by sme si k dnešnému Medzinárodnému dňu proti homofóbii, transfóbii a bifóbii priali je, že všetky ľudské bytosti si budú rovné a nikto nebude menej len kvôli tomu, koho miluje a kto je. ❤️🏳️‍🌈❤️ 👩‍👩‍👦👨‍👩‍👧👨‍👨‍👧‍👦👫👬👭👨‍👦👩‍👦#zavsetkyrodiny #zavas #zanas #for #future #better #world #love #lgbtslovakia #pride #bratislava #equal #rights #human #rights #nohate

A post shared by Dúhový PRIDE Bratislava (@duhovypride) on

Zdroj: facebook.com/Duhovy PRIDE Bratislava

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News