Myslela si, že spolu ostanú navždy. Akosi s tým podvedome rátala a podľa toho sa aj správala. No v každom vzťahu existuje hranica, ktorá keď sa prekročí, znamená koniec. A presne tak to bolo aj u nich dvoch.

Od začiatku vedeli, do čoho idú. Mali dosť všetkých tých hier na lásku. Nepotrebovali sa na nič hrať, ani si nič dokazovať. Skočili do toho s rovnými nohami a postupne si začínali niečo spoločne budovať. Ako v každom vzťahu, tak aj v tom ich boli lepšie a horšie chvíle. Všetko však bolo fajn, pretože obaja vedeli, že je za čo bojovať.

Časom sa však z každého vzťahu vytratí akási iskra. Vášeň, ktorá ich opantávala na začiatku sa stratila nevedno kam. Letmé bozky, objatia a iné dotyky sa čoraz viac vytrácali z ich životov. Sladké slová viac nepatrili do ich slovníka. Stále však verila, že to, čo je medzi nimi stojí za to, aby o to bojovali.

zdroj: Image by Jose Antonio Alba from Pixabay.com

Nie vždy je však všetko tak, ako sa na prvý pohľad môže vzdať. Kým ona sa snažila, on sa začal správať tak, ako keby celý ich vzťah bol iba samozrejmosťou. Už sa viac nesnažil, ba čo viac, začal sa tváriť, že je mu všetko jedno. Mal pocit, že sa potrebuje niekam posúvať, ale bez nej.

Nemal dosť odvahy na to, aby sa s ňou rozišiel. Ona však cítila, že už to nie je také, ako pred tým. Lámalo jej to srdce, no veľmi dobre vedela, čo musí urobiť. Nikdy sa nechcela rozísť, no ostávať vo vzťahu, ktorý už viac neplnil svoju funkciu jej lámalo srdce. Až príliš si zvykol na to, že stojí stále pri ňom. Veril, že sa môže správať hocijak a ona nikam neodíde. Spoliehal sa na jej lásku, no urobil chybu.

Rozhodla sa ho opustiť, pričom vedela, že keď bude odchádzať, nezastaví ju nik. A to ju zlomilo. Mala pocit, akoby odchádzala od úplne cudzieho človeka, ktorému však venovala svoje najlepšie roky. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.