Žijeme v dobe, kedy sa stáva našou neoddeliteľnou súčasťou a zrejme najlepším kamarátom mobilný telefón, ktorý je vybavený rôznymi skrášľovacími aplikáciami a fotoaparátmi najvyššej kvality, pre samozrejme dobre vyzerajúce fotografie, ktorými sa denne snažíme vystatovať a pridávať na rôzne sociálne siete.

Instagram, Facebook alebo Snapchat a stali veľmi populárnymi, využíva ich čo raz viac užívateľov rôznych vekových kategórií. Pomocou sociálnych sietí si vieme vyhľadať rôznych ľudí, blogerov, influencerov, celebrity, ale aj obyčajných ľudí, ktorí sa radi pochvália peknými fotografiami. Platí pravidlo čím častejšie pridávaš fotografie alebo videa tým rýchlejšie sa ti na účte zbierajú odberatelia (followeri).

Prejdeme ale na začiatok, kde sme spomínali aplikácie, ktoré môžu naše fotografie skrášliť a vylepšiť, aby boli čo najpríťažlivejšie oku potenciálneho či existujúceho odberateľa. Samozrejme nie je nič zlé na tom, ak si fotografiu trošku skrášlime farbami alebo rozjasníme.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: weheartit.com

Alexandra Dubovská je študentkou marketingovej komunikácie na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a spolu so spolužiačkami vytvorili guerilla kampaň s názvom „Fotografie bez retuší, sloboda na duši“.

Mladé ženy sa prezentujú krásnymi fotkami ich tváre, postavami, čo je naozaj obdivuhodné a nejedno dievča im môže závidieť ich krásu a tisícky odberateľov. Čo sa ale za tým všetkým skrýva sme sa spýtali práve ich. „Samozrejme nemôžeme hádzať všetky dievčatá do jedného vreca, len sa snažíme poukázať na skutočnosť, že drvivá väčšina dievčat urobí naozaj čokoľvek, aby mali pod svojou fotografiou čo najviac srdiečok, lajkov a pozitívnych komentárov. Retuše tváre, lícnych kostí, zväčšovanie pŕs, zmenšovanie drieku, bielenie zubov, zväčšovanie zadku a mnohé iné spôsoby a vylepšenia… Týmito procesmi predchádza fotografia, ktorá je následne pridaná na Instagram,“ vysvetľuje Alexandra.

Snažia sa skryť za svoju umelo vytvorenú fotografiu a uniknúť realite, pričom zabúdajú na
svoju prirodzenosť, myslia hlavne na počet srdiečok pod fotkami a počet pribúdajúcich odberateľov. Každá žena trávi čo najviac času pred zrkadlom, hneď ako sa ráno prebudíme vzhliadame po zrkadle, pozerajúc na seba či už v kúpeľni, v izbe, všade kde je prítomné. Taktiež neprejdeme cez mesto bez toho, aby sme sa nepozreli do nejakého výkladu, nie s cieľom čo má daný obchod nové, ale s cieľom upriamiť sa na nás, či vyzeráme štíhlo, pekne a upravené.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: weheartit.com

Zrkadlá sú pre nás ženy, samozrejme veľmi dôležité a vzhľadom na aktuálnosť témy retuše sa rozhodli využiť zrkadlo ako hlavný predmet ich Guerilla kampane.

„Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“ – Audrey Hepburn

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.