Vyspelá žena
Unsplash/Jonathan Borba

Ak by si sa mala opísať, bolo by v tvojich slovách aj pomenovanie inteligentná? Možno si mala v škole skvelé známky, tie však nie sú znakom inteligencie ako takej. Tá totiž môže byť nie len rozumová, ale aj emocionálna. Zahŕňa nie len tvoje schopnosti riešiť problémy, ale aj iné konanie a vystupovanie v spoločnosti. 

Dalo by sa tiež povedať, že takýchto ľudí spájajú určité znaky. Ak sedia aj na teba, potom je jasné, že do skupiny inteligentných žien naozaj patríš aj ty.

Inteligentné ženy robia týchto 7 vecí:

Pracuješ na osobnom raste

To, že si už skončila školu pre teba neznamená, že skončilo aj tvoje vzdelávanie. Stále máš chuť učiť sa nové veci, študovať jazyky, spoznávať svet, zdokonaľovať sa v koníčkoch a hľadať si nové záľuby. Čítaš knihy, zaujímajú ťa vedecké články a nebrániš sa ani diskusiám, aby si sa mohla dozvedieť niečo nové.

Nezaujímajú ťa klebety

To, čo robia či hovoria iní, ťa vôbec nezaujíma. Nepotrebuješ počúvať klebety, ktoré sú len prázdnymi rečami a nemajú pre teba žiaden prínos a už vôbec nie ich posúvať ďalej. Pozeráš sa do vlastného zrkadla a sústredíš sa na svoj život.

Na svet sa pozeráš spravodlivo

V každej situácii sa snažíš nájsť a pochopiť obe strany. Nestojíš tvrdohlavo na jednom brehu, chceš si vypočuť argumenty a bojuješ neutrálne za to, aby zavládla spravodlivosť. Nemáš rada zaujatosť a manipulovanie, fair play je tvoja cesta.

Volíš motiváciu, nie závisť

Ak sa ľuďom v tvojom okolí darí, neberieš to ako niečo, kvôli čomu by si mala byť závistlivá. Držíš sa hesla praj a bude ti dopriate. Keď už máš pocit, že je niekto v niečom lepší a rada by si taká bola aj ty, berieš to ako motiváciu na to, aby si pracovala ešte viac.

Máš zmysel pre humor

Tvoje myslenie nie je obmedzené a chápeš rôznym druhom humoru. Neurážaš sa za nevinné poznámky a tvoj zmysel pre humor je naozaj skvelý do spoločnosti. Miluješ trefné vtipy a vieš si uťahovať aj zo seba, pretože si nad vecou. Vieš, čo na ľudí okolo teba zafunguje a rada si tou, ktorá im vyčarí úsmev na tvári.

Často počúvaš hudbu

Vedci tvrdia, že počúvanie hudby pomáha nie len našim citom a nálade, ale aj mozgu samotnému. Dokáže ho prekrviť, učí ho venovať sa viacerým činnostiam naraz (nie len počúvať ale zároveň aj premýšľať), pomáha k lepšiemu sústredeniu. Ak obľubuješ najmä melódie bez spevu, potom máš zrejme vysoké IQ.

Preferuješ poriadok

Nemusíš byť puntičkárka, no inteligentné ženy milujú čistý domov a poriadok. Znamená to, že máš vo všetkom prehľad. Neporiadok volia skôr viac kreatívne a emocionálne silnejšie osoby.

Zdroj: inc.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife