unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Každým rokom sme starší. Každým rokom sa učíme, sme múdrejší. Každý rok nám niečo prinesie. Pred novým rokom by sme si mali uvedomiť, čo sme v tomto roku získali, dostali, čo nám dal.

Je dobré si zrekapitulovať život, celý ten prežitý rok. Ten čas, ktorý je pre nás. Na nový rok si želáme všetko krásne, nech je lepší ako bol ten predtým. V skutočnosti bude taký, akým si ho urobíme. Naše myslenie nás obkresľuje a hovorí čo to o našej osobnosti.

Je dobré spísať si predsavzatia, no lepšie je s nimi naozaj začať. Urob si aspoň 5 dobrých vlastností a pohľadov na seba a 5 zlých. Skús sa sama zhodnotiť. Skús sa opísať, ako samú seba vnímaš. Možno to bude ťažké a povieš si, že je to hlúposť. Ver tomu, že nie je. Pretože potom ako si to napíšeš, zistíš sama, ktoré vlastnosti sa ti ťažšie písali. Tie zlé vlastnosti je najlepšie odstrániť.

Keď budeš mať spísané svoje vlastnosti, napíš si aspoň 5 vecí, ktoré by si chcela zmeniť v Novom roku. Môže ísť o prácu, bývanie, priateľa, jednoducho čokoľvek, čo by si chcela čo i len trochu zmeniť. Väčšina žien si dá predsavzatie, že bude viac cvičiť. Čo myslíš, koľko percent žien to aj urobí? Poviem ti jedno, nie je dôležité ako sa druhí na teba pozerajú, dôležité je to, aby si ty bola sama so sebou spokojná. Tvoj pohľad na seba a tvoje zhodnotenie je dôležitejšie, než ktorékoľvek iné. Ak budeš spokojná, budeš mať šťastnejší život.

Pýtaš sa, prečo si máš napísať predsavzatia napriek tomu, že som uviedla príklad cvičenia, ktorý som ohodnotila tak záporne? Pretože tu nejde o to či to dáš na 100% alebo na 1%. Dôležité je začať. Dôležité je skúsiť a ísť si za svojím cieľom.

Ak máš cieľ, musíš mať aj cestu. Buď v Novom roku silnejšou, oddanou, rozhodnou s novými prioritami, o ktoré sa pokúsiš. Prajem ti, aby sa ti v ďalšom roku podarili zrealizovať tvoje predsavzatia. Pekný Nový rok, užívaj, rozhoduj a konaj ako myslíš, pretože ty si robíš ten rok krásnym.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife