pesimista

Keď sme ešte malé deti, tak berieme život s ľahkosťou, pretože je pre nás každý deň krásny. No ako pomaly starneme, častejšie sa nám dostávajú problémy do každodenného vnímania sveta. Až si nakoniec prestaneme všímať všetko pekné a z teba sa stane úplný pesimista.

Čo to ale ten samotný pesimizmus je? V tvojej hlave sa odohráva nespočetné množstvo myšlienok a scenárov na rôzne udalosti. Predtým si sa ich snažila vidieť racionálne, no od určitého momentu už iba očakávaš, že všetko dopadne zle, inak ako podľa tvojich tajných želaní.

Prečo „starneme do pesimizmu“?

Tie veci, s ktorými sa počas života stretávaš, sú v skutočnosti tvorené dvoma vecami – obavami a cieľmi. A ako tak pomaly starneš, uvedomuješ si viac skutočností ako predtým a plus sa do tvojho života pridali rôzne nové premenné – partner, rodina, deti, pes. Hocikto, na kom ti úprimne záleží.

pesimista
zdroj: Pexels/Karyme França

Preto sa tvoje rozhodnutia v živote začínajú meniť aj na základe týchto ľudí. Celkovo tvoj pohľad na svet sa zmenil, lebo už nepremýšľaš iba nad tým, čo sa udeje tebe, ale aj nad tým, čo sa môže stať im. Viac okolností, viac problémov a toto všetko v tebe vyvoláva obavy.

Teda čím si staršia, tým viac sa bojíš riskantných rozhodnutí. Tvoja bezhlavá mladosť a pochabosť odišla do úzadia a stojíš pevne nohami na zemi. Začneš mať rada pokoj a všetko, čo predstavuje akékoľvek riziko, budeš odcudzovať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife