pexels.com

Očakávaš vždy len to najhoršie? Vidíš pohár poloprázdny aj keď je takmer plný?

Od nikoho nič nečakáš, práve naopak, predpokladáš, že ťa zas len sklame? Možno patríš medzi jedno z nasledujúcich znamení, ktoré do vzťahu vstupujú s poriadnou dávkou pesimizmu. Možno sú tieto znamenia mimoriadne kritické, no ver, že v sebe ukrývajú citlivé vnútro, ktoré aj tak napokon túži po láske. A keď ju dostane, vedz, že si ju bude vážiť.

Blíženec

Blíženci sú známi tým, že majú dve tváre. Na jednej strane je toto znamenie extrémne spoločenské a komunikatívne, na druhej však vie byť poriadne pesimistické. Na svojho partnera, aj keď budúceho, má vysoké nároky, a dokážu sa ľahko sklamať. Práve preto majú vo svojej náture prirodzenú vlastnosť chrániť sa a byť tak trošku pesimistický. Navyše, ak sa rozhodnú, že budú mať zlú náladu, málo kto im ju dokáže vylepšiť.

Rak

Toto znamenia patrí medzi najcitlivejšie z celého zverokruhu. A tým mám na mysli to, že keď sa zamilujú, tak úplne, úprimne a hlboko. No zároveň s tým je rak často tak trochu netýkavka. Dotkne sa ho skoro všetko, aj to, čo nebolo mierené na jeho osobu, pretože si veci pripúšťa k srdcu. V hádke zo seba robí obeť a potom vie byť veľmi nepríjemný a pesimistický.

Panna

Dominantnou črtou panny je práve jej perfekcionizmus. Je kritická a chyby dokáže nájsť všade. To isté platí aj o jej vzťahoch. Zo začiatku sa panna zdá byť prehnane pesimistická, no nie je to tým, žeby ti neverila. Jednoducho má vysoké nároky na seba a to isté očakáva aj od teba. A práve to v nej vyvoláva úzkosť. Panny si však musia uvedomiť, že nie každý pozerá na svet ich očami a nemusia byť neustále dokonalé.

Kozorožec

Kým predchádzajú znamenia môžu byť negatívne, kráľom pesimizmu sa jednoznačne stáva Kozorožec. Vždy očakávajú to najhoršie. Nie preto, žeby sa ľutovali, myslia si, že je to ten najpraktickejší spôsob ako sa prebiť životom. To isté predpokladajú aj vo vzťahoch. Ako by ich mohol niekto sklamať, ak od neho nič neočakávajú? Zároveň však potrebujú mať veci pod kontrolou, a tak sa ich partner môže občas cítiť ako v klietke. Kým to ostatným môže pripadať ako slabosť, Kozorožec dokáže zo svojho pesimizmu vyťažiť maximum, a dosiahnuť tak všetko, po čom túži.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife