unsplash.com

Tieto riadky sú adresované tebe. Žene. Nie hocijakej žene. Úžasnej a dokonalej. Možno sa taká ty sama nevidíš. Vlastne, som si istá, že sa taká ty sama nevidíš. Pretože my ženy si stále myslíme, že by sme mali byť lepšie, krajšie, múdrejšie, šikovnejšie, dokonalejšie… Nie je to tvoja chyba. Okolie na nás zvykne tlačiť, to ono nás chce vidieť také. Pre niektorých ľudí nebudeme však nikdy dosť dobré.

zdroj: unsplash.com

Dôležité je, aby si bola spokojná ty, nie oni.

Prestaň už tráviť dlhé hodiny pozeraním Instagramu a porovnávaním sa s inými ženami. Zbytočne strácaš sebavedomie, pretože ty si krásna taká, aká si. A to, že niekto možno vyzerá úžasne a skvele mu nezaručuje aj krásny a spokojný život. Viem, že v tejto spoločnosti sa každý snaží viac o to, aby vyzeral dobre než aby činil dobré skutky. Jednoducho či sa nám to páči alebo nie, žijeme v spoločnosti, kde sme posudzovaní na základe výzoru. Na základe toho, koľko cvičíme a čo si obliekame. Kde od teba každý chce, aby si bola ešte viac krajšia, ešte viac šikovnejšia, ešte viac múdrejšia… Aby si bola viac ako si.

zdroj: pinterest.com

Nesnaž sa plniť ich očakávania.

Skôr či neskôr pochopíš, že je to tvoj  život a keď ťa chce niekto vidieť inú, aká si, je to jeho chyba, nie tvoja. Nikto nemá právo posudzovať tvoj život, pretože každý dostal na hodnotenie práve ten svoj. Nechcem, aby si žila život, do ktorého ťa niekto donútil. Nechcem, aby si sa riadila určitými pravidlami, pretože ti niekto povedal, že tak to správne. Nechcem, aby si bola zo svojho života nešťastná, pretože si uvedomíš, že si ho žila podľa predstáv niekoho iného, ale nie podľa svojich predstáv.

Život je príliš krátky na to, aby si plnila očakávania iných, pretože ak to tak budeš robiť, vždy budeš niekde hlboko vo vnútri nešťastná. Rob, čo ti káže srdce. Ono už vie, čo je správne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife