@dennik.damiena.lowsa

Hľadáš ideálneho chlapa? My sme ho našli!

Je ním Damien Lows, ktorého nájdeš na Instagrame alebo Facebooku ako @dennik.damiena.lowsa. Pre mnohé ženy predstavuje všetko, po čom túžia. Svojimi úprimnými vyznaniami si získal aj nás, tak sme ho vyspovedali aj vďaka vašim otázkam.

Dokáže sa ideálny chlap zamilovať do dievčaťa, ktoré nie je pekné a ani ničím zaujímavé? Vyberá si ideálny muž len ideálnu ženu?

Všetci sme niečím zaujímaví, čímsi pekní a to aj vtedy, ak máme pocit, že to tak nie je. Mal som niekoľko priateliek, veľakrát som bol zamilovaný do dievčaťa, do ženy. Nápadnej, nenápadnej, vysokej, malej… Prvou láskou z prvých ročníkov základnej školy bola Zuzana, s krásnymi perami. Neskôr drsná a protivná Lucia a jej blonďavý cop. Majka, s ktorou som si dokonale rozumel a jemný zvuk vločiek padajúcich na konáre v parku. Miroslava a jej dáždnik, ktorý mi darovala uprostred letnej búrky ako znamenie, že jej na mne záleží. Večer s Veronikou pod hviezdami, kedy som sa cítil nekonečný, Terezina trpezlivosť s mojimi spoveďami… Zakaždým to bolo čosi iné, raz jej zovňajšok, inokedy chvíľa, inokedy môj pocit v daný moment.

View this post on Instagram

#081 Po debate s Dávidom, mám dosť. Natešený ako pubertiak, doberajúc si ma z večernej návštevy, bavil sa na mne. Dospel som do záveru, že je plný naučených mýtov: "Chyť sem, chyť tam. Použi hmaty, chmaty a hento, to už vôbec nemusíš, to netreba…" Akosi nepripúšťa či nevidí ani všeobecnú pravdu, že ženy vnímajú vzrušenie hlavou, symbolmi, gestami. Raz darmo, nezhodneš sa s niekým, kto nechce. Ani keď som mu prizvukoval tajomstvo Ayou prezradené: "Ak zvedieš jej myseľ, zvedieš aj jej telo." Nečudo. Dávid pri ženách snažiaci sa na začiatku, časom poľavujúci. A to by nemal. Zbalím veci pár. K nim ale nezabúdam v sklíčku zabalený vanilkový lusk. Táto drobnosť hodí sa. #dennikdamienalowsa #jasomdamien #zasluzimsidamiena

A post shared by Denník Damiena Lowsa (@dennik.damiena.lowsa) on

Ktorú vlastnosť si muž na žene najviac cení?

Záleží aký muž a aká žena, predsa všetci chceme iné a nie sme rovnakí. Ale ak to vezmem zoširoka a s humorom, tak asi jej trpezlivosť s ním vydržať. Nech sa zamýšľam akokoľvek, neviem odpovedať za všetkých. Možno ich ženskosť, tá odlišnosť, ktorá chlapa dokáže doplniť a ktorá ho asi fascinuje. Z toho vyplývajúca krehkosť, vnímavosť, starostlivosť, sem-tam úsmevný chaos, vnútorné myšlienkové boje… Neodpustím si ale odpovedať za seba a teda, pre mňa to ani nie tak vlastnosť, ako ochota trocha sa pre toho druhého obetovať, nezištne.

Kam by si vzal svoju polovičku na rande a ako by malo prebiehať?

Hocikam bez ohľadu na priebeh. Čo je tajnou ingredienciou, čo robí rande rande? Záujem, starostlivosť o moment. To, že ti aspoň trocha nie je ukradnuté, ako to bude prebiehať. Záujem o druhého. To robí pohľady, úsmevy, debaty, smiech. Takže aj z výletu do supermarketu môže byť rande. A záleží možno aj od štádia vzťahu. Spočiatku pozvoľna, pretože pocit komfortu, uvoľnenosti je veľmi dôležitý, a preto sa snažím vyhýbať situáciám, kedy by sa žena mohla cítiť nervózne a nepohodlne.

Prečo muži podvádzajú?

Možno preto, že muž je predsa len samec, ktorý by mal trúsiť svoje potomstvo kadiaľ chodí. V prírode vlastne má svoju svorku či hárem a každým rokom čaká, že príde mladší, zvedie s ním boj a dúfa, že ho porazí a zostane. Ak prehrá, musí odísť, zotaví sa a skúsi šťastie inde. Pri neúspechu je programovaný ísť ďalej. A tak si teda predstavme, že ako gazdinka sa každým rokom pripravujete na to, že na dverách zazvoní mladší model ochotný vyzvať vášho starého na súboj o to, kto z nich pri vás ďalším rokom zostane. Páči? Nie? Pravda, zostaňme pri téme.

Negeneralizujme to len na chlapov. Skúsme sa radšej pýtať, prečo muži, ženy, my, podvádzame. Možno sme všetci programovaní tak, aby pri nejakom tom neúspechu sme prosto šli kamsi ďalej. Niekto je možno zúfalý, niekomu možno niečo chýba, niekto hľadá odpovede, cestu z neistoty, niekdy emócie prerastú rozum a máme vymaľované. Niekedy kvôli podvodu zistíme, že nemilujeme, niekedy že milujeme.

View this post on Instagram

#073 Prvý večer neskončil sa výstupom do fyzického raja. Skončil všetkým možným. A tým žil aj deň ďalší. Niekoľkozmyselné rozhovory, pohľady, úsmevy. Jej tmavé vlasy s hnedými očami, kontrastili v svetlých dňoch. Mierne opálená pokožka už na pohľad chutila ako lahodné espresso s kvapkami mlieka. Čím dlhšie sme sa zhovárali, tým smelší som bol. Tým častejšie díval som sa ako rozpráva. A tým viac myslel na jedinú otázku. Zapotil som sa veru a nebolo to len miernym krokom do kopca na Gloriette v meste walzu. Pri kameninovom zábradlí, díva sa na mňa. Znova zasa, odhrnula si prameň vlasov ktoré jej padali kvôli predklonenej hlave na mňa zospoda sa dívajúc. A pri tom možno nevedomky špúli pery. Podišiel som bližšie a narušil jej osobný priestor. Položil dlaň na tú jej, opierajúcu sa o zábradlie. Všade navôkol rozliate slnko zlatej hodiny pred západom. Približujúc sa očami k jej, v poslednú chvíľu uhol som na stranu a hlasnejším šepotom vypýtal si povolenie na bozk. Odpoveďou boli jej pery na mojich. A vtáctvo na seba hulákajúc, stíchlo. Prvýkrát som pri Ayi dlhú dobu nehovoril nič… #dennikdamienalowsa #jasomdamienlows #zasluzimsidamiena

A post shared by Denník Damiena Lowsa (@dennik.damiena.lowsa) on

Chcú chlapci slušné dievčatá alebo naopak tie, ktoré sa predvádzajú?

Povedal by som, že v každom veku chceme čosi iné. Láme sa to asi kdesi po dosiahnutí vnútornej rozumovej dospelosti. Chlapci chcú tie, čo sa predvádzajú, muži slušné. Možno by sme sa mali ale správať tak, aby sme zaujali takú osobu, ako sa správame. Príkladom je krásna myšlienka: „Dáma je žena, v ktorej spoločnosti sa muži začnú správať ako džentlmeni.“ Takže neriadil by som sa tým, koľko chlapcov chce aké ženy, ale akého chlapa chceš, tak sa správaj. Na druhej strane ale rozumiem pubertálnemu boju o záujem druhého pohlavia. A teda, možno si to potrebuje každý skúsiť. Skúsiť predvádzať sa. A zistiť to svoje, čo potrebuje. Časom dospieť.

Aká žena je podľa mužov ideálna?

V snahe byť pre niekoho ideálnym. Všetci sme iní, ja, ty. Chceme iné. Myslím, že schopnosť a vôľa niečo na sebe zmeniť kvôli druhému, je tým najlepším a najideálnejším začiatkom na ceste k ideálu. Taká, ktorá z chlapa urobí ideálneho chlapa, vedome či nevedome. No ale máme tu malý problém. Ideálny chlap a žena predsa neexistujú, lebo všetci máme nejaké chyby, či už veľké alebo malé. Ideál je vlastne už ten, kto sa ideálom snaží byť pre toho druhého a pre každého inak (lebo veď každý náš partner mal predsa iné preferencie). Som ideálny? Nie, ale chcem byť pre niekoho. Ideálny chlap či žena sa nerodia. Stávajú sa nimi. Som už ním? Neviem.
A aká je ideálna žena pre mňa, pre chlapa? Taká, ktorá sa bude snažiť o to isté. A spolu budeme ideálny pár.

Čo ťa na ženách priťahuje najviac?

Slabostí mám niekoľko. Skúsim začať ale najväčšou z oboch strán, zvonka a zvnútra: čižmy a schopnosť doberať sa navzájom a neuraziť sa. Ďalej je to úsmev. Díval som sa už na kadekoho ako sa usmieva, ale ten ženský je stále akosi o level vyšší, mäkší akoby bol praný s oveľa kvalitnejšou avivážou. Čo ma privádza ku krásnemu premosteniu k hebkosti ich pokožky na rukách. Nehovoriac o vlasoch, v ktorých mám niekedy chuť sa prstami stratiť. Visiace náušnice, francúzska manikúra, boxerky. A ich odlišnosť, ženskosť, ktorú si doniesli z Venuše, ktorá nás chlapov z Marsu fascinuje.

View this post on Instagram

#065 Nejako mal som smolu v dnešný deň. Mimo kancelárie a zaneprázdnený, vyhýbala sa mi káva celé doobedie. Pri pomyslení na ňu, križovala mi hlavu bolesť. Za dobrého turka, bozky by som rozdával. Chcem ju. Kontrolujúc peňaženku, znova natrafil som na starý papierik s číslom pod ktorým stálo meno: Aya. Napísal som. Strohé: "Mám chuť. Káva?" Pri pomalosti mojej reality, zdalo sa mi, že odpoveď prišla naraz s potvrdením o odoslaní. "o tretej, pod višňou", stálo tam. Sediac na bielej drevenej stoličke pod šumom lístia a červených malých bobúľ, čakám. Kým nezvlní sa vietor. Všetky oblé tvary, majú odrazu ostrý nádych. Aya. Dívam sa jej do čokoládovo mliečnych očí, ušami vnímam klepot opätkov. Usmieva sa, kráča. K stolu prichádzajú naraz. Aya spolu s prenikavou vôňou kávy. Obe, horúce. Debatu dynamickú, zvodnú, prepletenú uštipačnými poznámkami so smiechom, smeroval som kvôli zvedavosti na posledné moje myšlienky v denníku. O zvodnosti muža, o jeho bode všetkého, o tom, čo dokáže ženu opantať. Spýtal som sa na večer stretnutia, keď sa so mnou sebavedomo a rázne zoznámila. Odpoveďou bolo mi nasledujúce: "Pre mňa Damien, v prvý moment, bolo to čosi iné. V bielej košeli s vyhrnutými rukávmi, Damien, žiaril si ako moja nádej na šťastie. Vybrala som si ťa. Otvorila som ti dvere ešte pred tým, než si chcel zaklopať. Nie oči, nie ruky, nie hlas. Nevidela som ti na ne, nepočula. No teraz, na moment druhý, Damien, prezradím ti čosi. Vec najviac sexi, ktorú chlap môže mať, je schopnosť vliezť žene do hlavy a rozprúdiť jej predstavu. Ak zvedieš jej myseľ, zviedol si aj jej telo." #dennikdamienalowsa #jasomdamienlows #damienlows

A post shared by Denník Damiena Lowsa (@dennik.damiena.lowsa) on

Čo ti vadí na ženách?

Tu vypichnem len jednu jedinú, typicky ženskú vec: dlhé, strašne predlhé a na špičke ostré nechty. Tie ma desia.

Keď sa žena prvá prihovorí, ako to vnímajú chlapi?

Myslím, že veľmi pozitívne. Aspoň mne to veľmi lichotí. Vidím za tým možno nejaké sympatie, záujem. A odhodlanie. Ako muž, ktorý oslovuje ženy väčšinou ako prvý (podľa staromódne zaužívaného „Chlap prvý“), si uvedomujem, že prvý kontakt je miestami veľmi ťažký. A rátam, že bol aj pre tú ženu. Teda vnímam a hádam vnímame (my chlapi) pozitívne.

Máš nejaké nedostatky?

Samozrejme. Skúsim povedať prvý, ktorý mi napadne. Ak mám zlý deň, niekedy to dám pocítiť aj okoliu. Dokážem byť veľmi prispôsobivý, ale ak ma raz niekto nahnevá, tvrdohlavosť moja nepozná hraníc.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating