Žena vo vani

Ak sa cítiš čisto a sviežo, zbystri pozornosť. Toto sa môže týkať aj teba. Chválime sa slovom hygiena, pilierom ženskosti, ktoré by malo byť na prvom mieste. Existujú však aj časti tela, na ktoré zabúdame. V tomto článku sa možno dozvieš veci, ktoré by ti bežne ani nenapadli. Ako dosiahnuť dokonalú čistotu?

Uši

Kým tento odsek preskočíš, pretože si uši čistíš vzorne každý jeden deň, na chvíľku sa zastav. Môžeš robiť veľkú chybu. Nejde len o to, že sa vatovou tyčinkou chvíľu poprechádzaš po uchu, ale jedná sa aj o umytie pokožky za ním a rovnako aj za ušným lalokom. Aj pri umývaní vlasov sa na to často zabúda.

Tip: Použi micelárnu vodu na tampóniku a prejdi ňou danú oblasť, čím ju dokonale očistíš.

Bbeauty rutina pre tridsiatničky
zdroj: Pexels/Yan Krukov

Nechty na nohách 

Ak si nechty na nohách pravidelne natieraš lakom, netvár sa, že ťa špina obchádza. Prsty na nohách potrebujú starostlivosť rovnako ako iné časti tela. Dokonca to nezaberie ani príliš veľa času.

Pupok

Koľkokrát do mesiaca si čistíš toto miesto? A napriek tomu ide len o krátky pohyb, pri ktorom ti postačí čistá a suchá vatová tyčinka. Bežné oblečenie nie je tak kvalitné, a to môže spôsobiť, že sa ti v tomto mieste nahromadí viacero nečistôt ešte rýchlejšie. Preto je potrebné občas očistiť aj pupok.

Postava ženy
zdroj: Unsplash/Eugene Chystiakov

Nechty 

I keď máš dlhé umelé nechty, iste si myslíš, že tu to končí. Ale nie, aj tie musíš umývať. Už by si mala dávno vedieť, že najviac špiny sa drží za nechtami a práve týmto spôsobom sa môžu prenášať rôzne infekčné choroby. Stačí aj krátke podanie rúk. Preto je dôležité udržiavať nechty a ich okolie čisté. Slúži na to kefa, ktorou si pomocou mydla vyčistíš hlavne zadnú plochu, kde sa usádza každá nečistota.

 

Tip: Ak nechceš utrácať peniaze za takúto vec, zaobstaraj si jednu zubnú kefku navyše a používaj ju len na túto činnosť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty